16–19 sierpnia 2018
1690 PLN + 795 EUR + przelot od 1150 PLN
Puccini to niewątpliwe jeden z największych twórców opery włoskiej. Arie i duety z jego utworów słyszał każdy. W sierpniu, nieopodal położonej w Toskanii miejscowości Viareggio odbywa się festiwal dedykowany temu wielkiemu kompozytorowi. Podczas wyjazdu będziemy mogli obejrzeć dwa spektakle: Turandot oraz Madame Butterfly. Ponadto czeka nas zwiedzanie miejsc związanych z kompozytorem, pobyt w Pizie oraz Lukce, którym towarzyszyć będą degustacje toskańskich win.
1
dzień
W godzinach porannych przelot z Warszawy do Florencji, a następnie przejazd do Pizy na słynne Campo dei Miracoli, gdzie oprócz najsłynniejszej krzywej wieży na świecie zobaczymy monumentalną romańską katedrę oraz jedno z największych średniowiecznych baptysteriów. Po zwiedzaniu przejedziemy na nocleg do posiadłości położonej wśród wzgórz porośniętych winnicami i oliwnymi gajami. Tam też zjemy pierwszą toskańską kolację, której towarzyszyła będzie degustacja domowych serów oraz lokalnych win z odmiany sangiovese.
2
dzień
Przed południem przejedziemy do Torre del Lago, miejscowości, gdzie tworzył i mieszkał przez większą część życia Giacomo Puccini. Zwiedzimy jego willę, a także przespacerujemy się brzegiem jeziora, gdzie maestro w przerwach od pracy polował na dzikie ptactwo. Następnie pojedziemy do położonego nad Morzem Tyrreńskim kurortu Viareggio. Chwila wolnego czasu będzie doskonałą okazją by pospacerować po promenadzie i zjeść lunch w nadmorskiej restauracji. Po południu wrócimy na odpoczynek i sjestę do położonej na uboczu rezydencji. Wieczorem, po wspólnej kolacji, w eleganckich strojach ponownie udamy się do Torre del Lago, aby w ulokowanym nad samym jeziorem amfiteatrze obejrzeć monumentalną inscenizację opery Turandot.
3
dzień
Tego dnia przedpołudnie spędzimy na spokojnej toskańskiej prowincji pośród ziół i winnic. Odwiedzimy jedną z winiarni apelacji Colline Lucchesi, znaną z wyśmienitej oliwy (DOP) oraz win z odmian trebbiano i sangiovese. Po spacerze zaprosimy na degustację oraz lunch na tarasie posiadłości.
Po popołudniowym odpoczynku wybierzemy się do Lukki, która także związana jest z Puccinim. Jest to miasto położone nieco na uboczu toskańskiej trasy turystycznej, dzięki temu tutejsze średniowieczne zabytki i urocze zaułki można podziwiać w spokojniejszej atmosferze. Wieczorem, w czasie wolnym będzie można zjeść wczesną kolację. Tego wieczoru chętni ponownie odwiedzą amfiteatr, aby wysłuchać kolejnej opery maestra jaką jest Madame Butterfly.
4
dzień
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się w stronę lotniska we Florencji. Po drodze przejedziemy przez słynną ze spektakularnych widoków dolinę Nievole. Wczesnym popołudniem wylecimy do Warszawy.
Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.
Zakwaterowanie: 3 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu lub apartamentach o standardzie 4* (pokoje jednoosobowe za dopłatą 200 EUR); bilet na spektakl Turandot w sektorze pierwszym; wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od programu); wino do obiadów/kolacji w ilości ok. 1/2 butelki na osobę; wizyty i degustacje zgodnie z programem; zwiedzanie miast i miejsc związanych z Puccinim; przejazdy na miejscu; przelot liniami rejsowymi; ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW i bagaż; opiekę pilota-specjalisty winiarskiego.
Dodatkowo płatne: dopłata do pokoju jednoosobowego 200 EUR; drugi spektakl operowy Madame Butterfly w sektorze pierwszym 140 EUR, dopłata do biletów operowych Gold 50 EUR za każdy spektakl; posiłki, napoje oraz świadczenia niewymienione w ofercie; ewentualne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów; zwyczajowe napiwki ok. 20 EUR.
Kraków to miasto z teatrem związane niemal od zawsze. Działa tu jedna z najsłynniejszych scen w Polsce – Narodowy Stary Teatr. Podczas dwóch dni spróbujemy spojrzeć na to niepowtarzalne miasto z perspektywy ludzi teatru – zarówno tych, którzy żyli tu i tworzyli przed laty, jak i kreujących polską scenę obecnie.
Portugalia dla wielu tłumnie odwiedzających ją turystów jest krajem wyjątkowym. Nieustająco stanowi tajemnicę i frapuje odmiennością, nie przestając być „perłą architektoniczną na szyi Europy”, jak nader trafnie określiła ją Iza Klementowska w swej książce Samotność Portugalczyka.
Armenia, obok Gruzji, uważana jest za kolebkę światowego winiarstwa. Świadczą o tym zarówno archeologiczne badania jak i biblijny przekaz opisujący Noego, który jako pierwszy posadził winorośl na stokach góry Ararat. Armenia to także stare, sięgające początków chrześcijaństwa zabytki
Prezentujemy Państwu program kompleksowego szkolenia sommelierskiego skierowanego głównie do osób pracujących w restauracjach, ale także do miłośników win, którzy chcą zgłębić swoje umiejętności i wiedzę winiarską.