INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Kolejny wyjazd z cyklu Podróże z muzyką i winem zaczął się nad wyraz pechowo. Tuż po wylądowaniu w Mediolanie otrzymaliśmy wiadomość, że La Scala strajkuje i nasz spektakl został odwołany. A to przecież był najważniejszy, niemal jedyny powód, dla którego tu przylecieliśmy.

Oczywiście w Mediolanie można wspaniale spędzić czas i poza operą. To miasto słynące ze wspaniałych zabytków, z robiącą wrażenie monumentalną katedrą na czele. Jest też Ostatnia Wieczerza Leonarda, którą można podziwiać, gdy ma się odpowiednio wcześniej zarezerwowane bilety. Są doskonałe restauracje, w których warto zamówić nie tylko regionalne risotto czy ossobuco, ale i wyśmienite ryby, owoce morza czy mięsa z całych północnych Włoch. Zachwycają słynące na cały świat sklepy, butiki i domy mody. To wszystko nie mogło jednak zastąpić mozartowskiej inscenizacji w Teatro alla Scala.

Na szczęście Włochy to kraj opery i tu nietrudno o znalezienie okazji do wysłuchania dzieł Verdiego, Pucciniego czy Mozarta. Już kolejnego dnia pędziliśmy autostradą wzdłuż alpejskiego pogórza do Verony. Tu, w mieście Romea i Julii, od ponad stu lat odbywa się festiwal Arena di Verona. W starożytnym, liczącym niemal dwa tysiące lat amfiteatrze przez całe lato wystawiane są przedstawienia operowe. Tego wieczoru, przy widowni liczącej niemal dwadzieścia tysięcy osób, mogliśmy wysłuchać monumentalnej inscenizacji Aidy. Magiczna atmosfera miejsca, majestatyczne dekoracje i ponad czterystuosobowy zespół wykonawców sprawiły, że przedstawienie na długo utkwiło w pamięci uczestników wyjazdu.

Zapewne nadarzy się jeszcze niejedna okazja, by wybrać się do La Scali, ale – póki co – w przyszłym
roku ponownie wybierzemy się do znacznie przychylniejszej dla melomanów Verony.

Wyjazdy w miejsce relacji:

mediolan

Operowa wiosna w Mediolanie
10-13 marca 2022

LA SCALA – LEONARDO – WINO

Nie byłoby Włoch bez Mediolanu! To największe miasto Lombardii i całych Włoch północnych, spowite mgłami, które po opadnięciu odsłaniają widok na Alpy. Miasto, które od wieków dźwiga na swoich barkach włoską gospodarkę i jest jedynym miejscem Półwyspu Apenińskiego, gdzie dziś może zaistnieć młody artysta. Owiane aurą burżuazyjnej tajemniczości, kryje w sobie nie tylko dzieła Leonarda da Vinci, ale przede wszystkim pokłady energii i nadziei wszystkich, którzy chcą tu czegoś dokonać. Odkryj z nami to przez wielu niedoceniane, pełne dumy i znaczenia, miasto.

2 590,00 

Na szlaku primitivo
18-25 czerwca 2021

Apulia i Bazylikata

Południowe Włochy to królestwo smaków: pełnych słońca win, najlepszej na świecie mozzarelli, delikatnej oliwy i dojrzałych pomidorów. Apulia i Bazylikata oferują także wiele zaskakujących urodą miejsc. Towarzyszyć nam będzie oczywiście primitivo – najsłodsze wśród wytrawnych win świata!

Archiwalne
3 250,00 
winnice toskani

Toskania i Umbria
15-21 października 2021

Florencja – San Gimignano – Siena – Montepulciano – Orvieto – Asyż

Toskania to kraina gęsto usiana renesansowymi miastami położonymi pośród winnic i cyprysów. Wśród nich znaleźć można zarówno malutką, pachnącą rozmarynem i bazylią Pienzę, jak i pełne zabytków Florencję oraz Sienę.

Archiwalne
3 200,00 

Z winem przez całą Sycylię
11 –18 października 2020

Etna - Palermo - Marsala - Castellammare del Golfo - Agrygent - Modica - Ragusa - Taormina

Położona pośrodku Morza Śródziemnego Sycylia jest zupełnie wyjątkową wyspą. Z powodu swej bujnej przeszłości prezentuje licznym przybyszom niepokorny charakter i nader interesujące, wielokulturowe oblicze.

Archiwalne
3 190,00 

Emilia-Romania – stolice włoskiego smaku
19–24 września 2019

Bolonia – Rawenna – Modena – Parma

Emilia-Romania to część Włoch, gdzie w równej mierze spotyka się nauka, kultura i sztuka – także ta kulinarna. Wystarczy bowiem wymienić takie nazwy jak szynka parmeńska, ocet balsamiczny z Modeny czy parmezan i już chce się tam pojechać, aby skosztować na miejscu owych specjałów w najlepszym wydaniu.

Archiwalne
2 550,00 

Rzymskim szlakiem Toski
15–18 listopada 2018

Opera i sztuka w Rzymie

Któż nie słyszał o Tosce – słynnej operze Pucciniego, której akcja dzieje się w Rzymie. Odwiedzimy wszystkie miejsca związane z tym operowym arcydziełem, a dzień zakończymy Toscą w Teatro dell’Opera di Roma.

Archiwalne
1 830,00