INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków

Category

Australia i Nowa Zelandia

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

 • First minute!

  Australia – w poszukiwaniu najlepszego shiraza
  24 listopada – 10 grudnia 2020

  Australia

  Zwiedzanie Australii dla wielu stanowi ukoronowanie peregrynacji po świecie. Ten odległy, słabo zaludniony i zamieszkany przez niespotykane nigdzie indziej zwierzęta kontynent oszałamia pod wieloma względami.

 • Archiwalne

  Wino na końcu świata
  22 listopada – 3 grudnia 2018

  Australia i Nowa Zelandia

  Wybierz się w podróż na antypody, by poznać przyjaznych ludzi, niezwykłe miejsca i wina, na punkcie których zwariował cały świat. Prócz shiraza w Australii i sauvignon blanc w Nowej Zelandii podczas wyprawy czeka na nas świetna kuchnia o europejskich i azjatyckich korzeniach.

Australia

Wycieczka do Australii to marzenie wielu podróżników. Ten położony na półkuli południowej kraj pod względem obszaru stanowi najmniejszy z kontynentów świata. Do Australii należy wyspa Tasmania oraz inne, znacznie mniejsze wyspy położone na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Nie posiada granic lądowych i nie graniczy z żadnym państwem, ma jednak swoich sąsiadów poprzez morza i są nimi: Indonezja, Timor Wschodni, Papua-Nowa Gwinea, a także Wyspy Salomona, Vanuatu, Nowa Kaledonia i Nowa Zelandia.
Turystów zachwycają w Australii wspaniałe krajobrazy, buzujące życiem portowe miasta o bardzo międzynarodowym charakterze oraz fauna tego kontynentu, która zasadniczo różni się od występującej w innych regionach świata. Wielu australijskich zwierząt nie sposób zobaczyć nigdzie indziej, co w dużej mierze przyczynia się do wyjątkowości tego miejsca.
Kolejną z australijskich atrakcji jest bardzo dobrze rozwinięty przemysł winiarski. W XIX wieku Szkot James Busby w Ogrodzie Botanicznym w Sydney nakazał posadzenie ponad 500 różnych odmian winorośli zebranych w Europie. Sadzonki rozprowadzone zostały po całym kontynencie, co dało początek prężnie działającemu dziś sektorowi winiarskiemu. Obecnie uprawa winorośli jest powszechna, a wina z takich miejsc jak Barossa Valley, Hunter Valley, Yarra Valley, Margaret River czy Coonawarra, by wymienić tylko te najbardziej znane, zachwycają przybyszów i rzesze konsumentów na całym świecie bujną owocowością, wspaniałą koncentracją i głębią.

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia to kraj składający się z dwóch głównych wysp – Północnej i Południowej oraz szeregu mniejszych, położonych na południowo-zachodnim Pacyfiku w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Do Nowej Zelandii należą również Wyspy Cooka i Niue oraz Dependencja Rossa i Tokelau. Kraj ten oszałamia turystów pięknem swej dzikiej, nieskażonej przyrody, bogatą kulturą oraz różnorodnością endemicznej roślinności, a także gatunków ptaków i gadów. Czas można tu spędzać na wiele sposobów; zorganizować wycieczkę w Alpy Południowe stawiając sobie za cel zdobycie najwyższego szczytu Nowej Zelandii – Góry Cooka (3754 m n.p.m.), odbyć niezapomniany rejs statkiem po Zatoce Milforda czy odwiedzić Narodowy Park Tongariro z aktywnymi wulkanami. Z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci spacer pomiędzy gorącymi źródłami, bulgoczącymi błotami i gejzerami, gdzie Matka Ziemia wydaje z siebie złowrogie pomruki. Niebezpodstawnie strefa geotermiczna Wai-o-Tapu stanowi jeden z obowiązkowych punktów programu podczas zwiedzania Wyspy Północnej. Chociaż atrakcje oferowane przez naturę Nowej Zelandii nie mają sobie równych – nawet przeprawa promowa przez Cieśninę Cooka, nader słusznie cieszy się sławą najpiękniejszej na świecie – warto skusić się na popróbowanie niektórych produktów stworzonych przez człowieka, pośród których od co najmniej dwóch dekad poczesne miejsce zajmują wina. Zwiedzając ten przepiękny, miejscami nieokiełznany i słabo zaludniony kraj należy wręcz odwiedzić winnice w regionie Marlborough, gdzie powstają doskonałe wina z odmiany sauvignon blanc, ale nie tylko. Uwagę zwracają także tutejsze rieslingi, chardonnay, a spośród win czerwonych znakomite, zimnolubne pinot noiry. Dla przeciwwagi, jako że siedliska chłodniejszej Wyspy Południowej dość wyraźnie różnią się od tych z Wyspy Północnej, pomykając między bezkresnymi pastwiskami warto zahaczyć o którąś z winnic Hawke’s Bay, by organoleptycznie przekonać się o różnorodności nowozelandzkich win. Możemy być pewni, że wszędzie będziemy powitani z radością!

Atrakcyjna oferta!

Biuro turystyczne Podróże z Winem zaprasza do skorzystania z oferty wycieczek do Australii i Nowej Zelandii. Wyprawy odbywają się szlakami winiarskimi pod okiem doświadczonych i profesjonalnych przewodników. Podczas wycieczek próbujemy lokalnych win oraz potraw w miejscach, gdzie smakują one najlepiej, czyli tam gdzie zostały stworzone. Podróże z winem gwarantują atrakcje stanowiące prawdziwą ucztę nie tylko dla ciała, ale także i ducha.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura!