INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Category

Niemcy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

 • Oferta
  specjalna!
  niemieckie winnice

  Śladem najlepszych win Niemiec
  22 – 26 kwietnia 2020

  Hesja Nadrenska, Rheingau i Mozela

  Michał Bardel, redaktor naczelny magazynu „Czas Wina” i ambasador organizacji VDP. Praedikatsweinguter, zaprasza w podróż po czterech najważniejszych regionach winiarskich Niemiec. Plan jest prosty – odwiedzimy miejsca, gdzie powstaje kilkanaście najlepszych niemieckich win klasy Grosses Gewächs, przespacerujemy się po słynnym Roter Hang, zajrzymy do Kloster Eberbach, zwiedzimy Trewir, obejrzymy nadreńskie zamki i powędrujemy wzdłuż krętej Mozeli. A na koniec będziemy mieli niepowtarzalną okazję spróbowania nowych roczników znakomitych win od niemal dwustu winiarzy zrzeszonych w VDP.

 • Monachium i zamki Ludwika Bawarskiego
  21 – 25 października 2020

  Opera – Zamek Neuschwanstein – Stara Pinakoteka

  Monachium to obok Berlina i Drezna najważniejszy ośrodek muzyczny w Niemczech. Kojarzona na co dzień z piwem i kiełbaskami stolica Bawarii może poszczycić się jednym z najlepszych teatrów operowych w kraju oraz znaną na całym świecie Orkiestrą Bawarskiego Radia. Monachium to także słynne pinakoteki, w których wspólnie będziemy podziwiać dzieła Rembrandta, Dürera oraz Tycjana. Tym razem poszerzamy nasz wyjazd o dwudniowy pobyt w bawarskich Alpach, gdzie odwiedzimy słynne bajkowe zamki budowane dla króla Ludwika – miłośnika sztuki i opery. Przy tej okazji zobaczymy także zatopione wśród alpejskich krajobrazów kościoły pielgrzymkowe, które zaliczane są do pereł barokowej i rokokowej architektury.

 • Archiwalne

  Muzyczne Drezno przed świętami
  5–8 grudnia 2019

  Porcelana, opera i jarmark bożonarodzeniowy

  Drezno to jedno z najpiękniejszych miast Środkowej Europy. Zazwyczaj kojarzy nam się ze wspaniałą barokową architekturą z epoki Wettinów oraz saską porcelaną, którą od czasów Augusta Mocnego tworzy się w pobliskiej Miśni. Jednym z symboli miasta jest Opera Sempera, która uznawana jest za ważniejszą scenę operową w Niemczech. Saksonia to także najdalej wysunięty na wschód niemiecki region winiarski, słynący z doskonałych białych win. Zapraszamy na kolejny wyjazd dla koneserów i melomanów. Do miasta porcelany, muzyki i wina.