INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Michał Bardel

Rodowity krakowianin, redaktor naczelny magazynu „Czas Wina”, dziennikarz i popularyzator wina, kierownik studiów podyplomowych Wiedza o winie. Media-rynek-kultura oraz Teoria i Praktyka Sommelierska w Collegium Civitas w Warszawie, sędzia międzynarodowych konkursów winiarskich oraz pomysłodawca i dyrektor wykonawczy międzynarodowego konkursu win różowych International Rosé Championship, a także akredytowany ambasador niemieckiego stowarzyszenia Verband Deutscher Prädikats- und Qualitätsweinguter (VDP).

Z wykształcenia dr filozofii, wykładowca logiki i metodologii nauk w Collegium Civitas, były redaktor naczelny miesięcznika „Znak”. Autor kilkudziesięciu artykułów popularnonaukowych związanych z winem, wydał m.in. książkę Zbrodnia i wina. Sensacyjny przewodnik po winach świata (Znak 2014) oraz – wraz z Wojciechem Gogolińskim – dwa tomy podręcznika akademickiego Wiedza o winie („Czas Wina”, 2015, 2017). Pierwsza z książek została nagrodzona w kategorii najlepszej polskojęzycznej książki o winie w międzynarodowym konkursie Gourmand World Cookbook Awards i weszła do finału Best of the World edycji 2015 w kategorii „Drinks Education”. We wrześniu 2018 roku w wydawnictwie Znak ukazała się książka Korek czy zakrętka. Wszystko, czego chcesz się dowiedzieć o winie, ale nie masz kogo zapytać.

Opinie o prowadzącym

Pan Michał wykłada tak, jak pisze: lekko, z humorem, lecz nie żałując potężnej dawki informacji. Słucha się go z przyjemnością, a dzięki ciekawej formie podania, wiedza utrwala się na długo.

Julia Nowak

Pan Michał to kompetentny wykładowca, z tzw. ikrą, co oznacza, że na jego wykładach nie można się nudzić.

Stefan Buliński

Wyjazdy prowadzącego:

Polska kuchnia i wina z Palatynatu – Noc Wina w Łodzi
25 października (piątek), o godzinie 19.00

Noc wina

Miło nam zaprosić Państwa na kolację klubową połączoną z degustacją win niemieckich.

Archiwalne
179,00 

Niemcy śladem najlepszych win klasy Grosses Gewächs
22 – 26 kwietnia 2020

Hesja Nadrenska, Rheingau i Mozela

Michał Bardel, redaktor naczelny magazynu „Czas Wina" i ambasador organizacji VDP.Praedikatsweinguter, zaprasza w podróż po czterech najważniejszych regionach winiarskich Niemiec.

Oferta
specjalna!
2 250,00 

Wina Afryki Południowej w Dworze Sieraków
22–24 listopada 2019

Kurs dla zaawansowanych

Zapraszamy Państwa do weekendowej przygody ze specjalnie dobranymi winami z najważniejszych dystryktów Kraju Przylądkowego. Opowiemy o fascynujących początkach winiarstwa w okolicach Kapsztadu, poznamy niezwykłą przylądkową architekturę, skosztujemy kilkudziesięciu świetnych win i dowiemy się, w jakim kierunku zmierzają młodzi winiarze z RPA.

Ostatnie
2 miejsca!
1 150,00 

Zrozumieć Francję – kurs w Dworze Sieraków
1–3 lutego 2019

Kurs dla zaawansowanych

Zapraszamy na weekendowy kurs, podczas którego przedstawimy regiony winiarskie Francji, ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych z nich, czyli Bordeaux i Burgundii. Kurs będzie okazją do skosztowania win w klasie grand cru i grand cru classé. Zajęcie prowadzą – redaktorzy magazynu „Czas Wina”, jurorzy międzynarodowych konkursów winiarskich.

Archiwalne
1 150,00 

Kurs wielkie wina Hiszpanii w Sopocie 2020
20–22 marca 2020

Kurs dla średniozaawansowanych

Podczas kolejnego weekendu kursowego chcemy bliżej przyjrzeć się Hiszpanii – wspólnie odwiedzić najważniejsze regony winiarskie tego kraju, poznać endemiczne odmiany winorośli i spróbować najsłynniejszych win.

1 350,00