INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków

Michał Bardel

Rodowity krakowianin, redaktor naczelny magazynu „Czas Wina”, dziennikarz i popularyzator wina, kierownik studiów podyplomowych Wiedza o winie. Media-rynek-kultura oraz Teoria i Praktyka Sommelierska w Collegium Civitas w Warszawie, sędzia międzynarodowych konkursów winiarskich oraz pomysłodawca i dyrektor wykonawczy międzynarodowego konkursu win różowych International Rosé Championship, a także akredytowany ambasador niemieckiego stowarzyszenia Verband Deutscher Prädikats- und Qualitätsweinguter (VDP).

  • Miał okazję sędziować na międzynarodowych konkursach winiarskich. Między innymi:
  • The best of Riesling, Bingen 2007
  • The International Wine Challenge (junior judge), London 2012
  • International Rosé Championship, Krakow 2017
  • Galicja Vitis, Krakow 2017

Z wykształcenia dr filozofii, wykładowca logiki i metodologii nauk w Collegium Civitas, były redaktor naczelny miesięcznika „Znak”. Autor kilkudziesięciu artykułów popularnonaukowych związanych z winem, wydał m.in. książkę Zbrodnia i wina. Sensacyjny przewodnik po winach świata (Znak 2014) oraz – wraz z Wojciechem Gogolińskim – dwa tomy podręcznika akademickiego Wiedza o winie (Czas Wina, 2015, 2017). Pierwsza z książek została nagrodzona w kategorii najlepszej polskojęzycznej książki o winie w międzynarodowym konkursie Gourmand World Cookbook Awards i weszła do finału Best of the World edycji 2015 w kategorii „Drinks Education”. We wrześniu br. ukaże się w wydawnictwie Znak Korek czy zakrętka. Wszystko, czego chcesz się dowiedzieć o winie, ale nie masz kogo zapytać.

Opinie o prowadzącym

Pan Michał wykłada tak, jak pisze: lekko, z humorem, lecz nie żałując potężnej dawki informacji. Słucha się go z przyjemnością, a dzięki ciekawej formie podania, wiedza utrwala się na długo.

Julia Nowak

Pan Michał to kompetentny wykładowca, z tzw. ikrą, co oznacza, że na jego wykładach nie można się nudzić.

Stefan Buliński

Wyjazdy prowadzącego:

Wina Niemiec. Od Kabinetta do Eisweinu
23–25 listopada 2018

Kurs stanowić będzie pogłębiony warsztat degustacji porównawczej wybitnych win produkowanych przez winiarzy zrzeszonych w niemieckim stowarzyszeniu 200 najlepszych producentów win wysokojakościowych VDP.Prädikatsweinguter (oraz kilku z tych samych odmian, ale odmiennych części świata, takich jak Alzacja, Burgundia, Nowa Zelandia czy Szampania).

Archiwalne
1 150,00