INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Tag

Artysta: Elīna Garanča

Elīna Garanča

Łotewska mezzosopranistka słynie nie tylko ze znakomitego głosu, ale i niebanalnej urody. Wykonuje partie operowe, oratoryjne i pieśni. Międzynarodową sławę przyniósł jej występ na Salzburger Festispiele w 2003 roku w roli Annio w „Łaskawości Tytusa” W.A. Mozarta. Na deskach Metropolitan Opera wystąpiła po raz pierwszy w styczniu 2008 roku jako Rozyna w „Cyruliku sewilskim” G. Rossiniego. Występuje też m.in. w Wiener Staatsoper, Deutsche Oper w Berlinie, wiedeńskich Konzerthaus, Musikverein i Theater an der Wien, Covent Garden, Opéra de Paris.

Współpracuje z wybitnymi dyrygentami: w 2006 roku na festiwalu w Salzburgu wzięła udział w koncercie dzieł sakralnych Mozarta pod batutą Riccarda Mutiego. Ma w repertuarze role z oper Mozarta, Belliniego, Rossiniego, Donizettiego, Masseneta. Wykonuje także partie oratoryjne i pieśni, nagrała m.in. operę A. Vivaldiego „Bajazet” (pod dyr. Fabia Biondiego), wyróżnioną nagrodą Grammy, oraz solową płytę „Aria Cantilena”, która przyniosła jej tytuł Wokalistki Roku 2007, przyznany przez „Echo Klassik”. Urodzona w rodzinie muzyków, studiowała w łotewskiej Akademii Muzycznej oraz w Wiedniu i Stanach Zjednoczonych (u Virginii Zeani). Karierę rozpoczęła w Südthüringisches Staatstheater w Meiningen, później związana była z Operą Frankfurcką. W 1999 roku wygrała Mirjam Helin International Singing Competition w Helsinkach.

Wyświetlanie jednego wyniku

  • Archiwalne

    Monachium i zamki Ludwika Bawarskiego
    21 – 25 października 2020

    Opera – Zamek Neuschwanstein – Stara Pinakoteka

    Monachium to obok Berlina i Drezna najważniejszy ośrodek muzyczny w Niemczech. Kojarzona na co dzień z piwem i kiełbaskami stolica Bawarii może poszczycić się jednym z najlepszych teatrów operowych w kraju oraz znaną na całym świecie Orkiestrą Bawarskiego Radia. Monachium to także słynne pinakoteki, w których wspólnie będziemy podziwiać dzieła Rembrandta, Dürera oraz Tycjana. Tym razem poszerzamy nasz wyjazd o dwudniowy pobyt w bawarskich Alpach, gdzie odwiedzimy słynne bajkowe zamki budowane dla króla Ludwika – miłośnika sztuki i opery. Przy tej okazji zobaczymy także zatopione wśród alpejskich krajobrazów kościoły pielgrzymkowe, które zaliczane są do pereł barokowej i rokokowej architektury.