INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Tag

Kraj: Izrael

Izrael

Izrael wycieczki winiarskie

Izrael jako cel winiarskiej wycieczki? Czemu nie! Wszak w tym kraju tradycje wyrobu wina sięgają czasów starożytnych. W wielu miejscach o winie mówi Biblia, co świadczy o tym, że region ten jest ściśle związany w winiarstwem od tysiącleci. Źródła głoszą, że ówczesne wina nie były najlepszej jakości, a ich smak pozostawiał wiele do życzenia. Mijały wieki i dziś Izrael daje światu wino, które zachwyca nawet najbardziej wymagających koneserów. Specyficzny klimat dla wzrostu i dojrzewania winogron, metody wytwarzania trunku przez miejscowe winnice, w końcu mieszanka winiarstwa z różnych stron świata daje okazję do skosztowania wyjątkowego wina.

Wybierz się w niepowtarzalną podróż! Poznaj smak jedynych w swoim rodzaju win, produkowanych w Izraelu, a także wyjątkowej, miejscowej kuchni. Podążaj szlakiem słynnych winnic, zasmakuj podróży przez wzgórza, równiny i pustynię. Zwiedzaj biblijne miasta, w których czas jakby stanął w miejscu. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 1

  • Archiwalne

    Izrael – Nowy Stary Świat
    28 kwietnia – 5 maja 2019

    Jerozolima – Wzgórza Golan – Galilea

    Wino na terenach dzisiejszego Izraela znane było już kilka wieków przed nastaniem naszej ery. Doskonale rozwijające się w czasach rzymskich winnice podupadły po opanowaniu tych terenów przez muzułmanów. Winogrodnictwo w Galilei i Judei odrodziło się dopiero w dziewiętnastym wieku. Stąd też z enologicznego punktu widzenia należy dziś Izrael do krajów Nowego Świata.