INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Tag

Kraj: Niemcy

Niemcy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

 • niemieckie winnice

  Śladem najlepszych win Niemiec
  22 – 26 czerwca 2022

  Hesja Nadrenska, Rheingau i Mozela

  Tak to się szczęśliwie w Niemczech składa, że najważniejsze regiony winiarskie skupione są na stosunkowo niewielkim obszarze, który jest jednocześnie najpiękniejszą krajobrazowo częścią kraju. Słoneczne wzgórza Rheingau, kręta dolina Mozeli, czy wreszcie zamki w Dolinie Środkowego Renu – wszystko to jedne z najpiękniejszych krajobrazów winnej Europy. Spośród 200 najlepszych niemieckich producentów zrzeszonych w organizacji VDP.Prädikatsweingüter prowadzący wycieczkę Michał Bardel wybrał dziewięciu 9, których odwiedzimy by spróbować pełnego przekroju tutejszych win, również tych win, których często nie uświadczymy już na rynku. Jak widać, będzie intensywnie. Zapraszam do Niemiec!

 • Archiwalne

  Muzyczne Drezno przed świętami
  5–8 grudnia 2019

  Porcelana, opera i jarmark bożonarodzeniowy

  Drezno to jedno z najpiękniejszych miast Środkowej Europy. Zazwyczaj kojarzy nam się ze wspaniałą barokową architekturą z epoki Wettinów oraz saską porcelaną, którą od czasów Augusta Mocnego tworzy się w pobliskiej Miśni. Jednym z symboli miasta jest Opera Sempera, która uznawana jest za ważniejszą scenę operową w Niemczech. Saksonia to także najdalej wysunięty na wschód niemiecki region winiarski, słynący z doskonałych białych win. Zapraszamy na kolejny wyjazd dla koneserów i melomanów. Do miasta porcelany, muzyki i wina.

 • Archiwalne

  Monachium i zamki Ludwika Bawarskiego
  29 września - 3 października 2021

  Opera – Zamek Neuschwanstein – Stara Pinakoteka

  Monachium to obok Berlina i Drezna najważniejszy ośrodek muzyczny w Niemczech. Kojarzona na co dzień z piwem i kiełbaskami stolica Bawarii może poszczycić się jednym z najlepszych teatrów operowych w kraju oraz znaną na całym świecie Orkiestrą Bawarskiego Radia. Monachium to także słynne pinakoteki, w których wspólnie będziemy podziwiać dzieła Rembrandta, Dürera oraz Tycjana. Tym razem poszerzamy nasz wyjazd o dwudniowy pobyt w bawarskich Alpach, gdzie odwiedzimy słynne bajkowe zamki budowane dla króla Ludwika – miłośnika sztuki i opery. Przy tej okazji zobaczymy także zatopione wśród alpejskich krajobrazów kościoły pielgrzymkowe, które zaliczane są do pereł barokowej i rokokowej architektury.