INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sandomierz bez wątpienia jest piękny o każdej porze roku. Jednak to właśnie w czerwcu, w porze kwitnienia winorośli, zabytkowe miasto ulokowane niczym Rzym na siedmiu wzgórzach przyciąga turystów jeszcze mocniej.

Wtedy to na miejscowym rynku odbywa się sandomierski festiwal Czas Dobrego Sera gromadzący serowarów z całego świata. Wśród wystawców znajdziemy też coraz liczniejszą grupę polskich winiarzy ziemi sandomierskiej – działające tu Stowarzyszenie Winiarzy liczy już 11 członków, z których prawie połowa sprzedaje wina. Nic więc dziwnego, że i Podróże z winem co rok odwiedzają z grupą winoentuzjastów to cudowne miasto, by podziwiać piękną architekturę, kosztować najlepszych serów i doskonałych polskich win.

Zgodnie z tradycją odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Winnicy Nad Jarem i Winnicy Płochockich – to dwie wiodące winnice sandomierskie. W tym roku wielkim zaskoczeniem okazała się degustacja wina z winnicy Św. Jakuba, którą prowadzą o.o. dominikanie. Ojciec Marek, który od jesieni zajmuje się sprawami winnicy, to bardzo charyzmatyczna postać – jego zaangażowanie i wiedza wróżą rozwój temu nowemu miejscu na szlaku winnym oplatającym Sandomierz. Mieliśmy wyjątkową możliwość próbować rose w XIII-wiecznej krypcie, która w przyszłości ma stać się centrum sandomierskiego winiarstwa. Nic dziwnego – to przecież właśnie za sprawą dominikanów, którzy ufundowali klasztor na wzgórzu staromiejskim w połowie XIII wieku, powstała tu pierwsza udokumentowana winnica sandomierska. Ich powrót do Sandomierza na początku XXI wieku i odnowienie uprawy winorośli w tym samym miejscu, spina klamrą historię miasta słynącego niegdyś z wytwarzania wina.

Jednak nie samym winem człowiek żyje – dla równowagi w programie wyjazdu pojawiły się również inne ciekawe miejsca. Zwiedzanie manufaktury porcelany w Ćmielowie to prawdziwa uczta dla oczu – piękne wzornictwo, ciekawa ekspozycja, która daje zwiedzającym szansę nie tylko na pogłębienie wiedzy, ale również pozwala zmierzyć się z trudną materią ręcznego formowania i zdobienia naczyń.
Wielkie wrażenie zrobił również na naszych gościach Zamek Krzyżtopór – dziedzictwo rodu Ossolińskich, niegdyś największy zespół pałacowy Europy! Choć jego świetność nie trwała długo, nadal zaskakuje gości rozmachem i niezwykłą historią.

Nie zabrakło oczywiście przywołanych na początku serowych degustacji. Jacek Szklarek, szef polskiego Slow Foodu, przyjął nas w miejscu nietypowym, ale bardzo klimatycznym. Z historią i metodami wytwarzania najsłynniejszych serów świata zapoznaliśmy siedząc w kinowych fotelach w maleńkim kinie Świt. Jacek również był głównym architektem niesamowitej kolacji zorganizowanej na pływającym po Wiśle statku Syrenka. Grali cyganie, lały się polskie wina i polskie nalewki, podano dziewięć wyśmienitych dań opartych o slowfoodowe produkty. Atmosfera była przecudna – tańce, hulanki, swawole trwały do późna. Nocny powrót z portu zabytkowymi uliczkami Sandomierza dodał jeszcze magii temu wieczorowi.

Nie mam wątpliwości, że na wino i sery do Sandomierza wybierzemy się z równą przyjemnością w przyszłym roku. Już teraz rezerwujcie czas od czwartku 31 maja do niedzieli 3 czerwca 2018!

Wyjazdy w miejsce relacji:

Wino, miód i architektura czyli Szczecin nieznany
21-24 kwietnia 2022

Winnica Turnau - Filharmonia - Opera

Szczecin, „miasto – pływający ogród”, zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na piękne położenie. Nagrodzony w najbardziej prestiżowym konkursie architektonicznym Europy zjawiskowy budynek filharmonii im. Karłowicza i jedna z najpiękniejszych scen operowych Polski to artystyczne wizytówki miasta. W pełnych tajemnic piwnicach przechowywana jest legendarna Starka – polska wódka, której tradycja sięga wielu wieków wstecz. Niezwykłe dzieje Pomorza Zachodniego, związanego z Piastami i Jagiellonami oraz historią dynastii Gryfitów zdają się być na wyciągnięcie ręki dzięki pieczołowicie odrestaurowanym szczecińskim zabytkom. Jeśli dodamy do tego świetne polskie wina z niedalekich winnic Turnau i Kojder oraz nagradzane na światowych konkursach miody tworzone w cieniu pomorskiej komandorii Templariuszy, odkryjemy nową perłę na polskim szlaku kultury i wina.

1 450,00 

Weekend z Wyspiańskim w Krakowie
14–16 stycznia 2022

Stanisław Wyspiański, człowiek renesansu, twórca totalny nierozerwalnie związany jest z Krakowem. Tu się urodził, żył, zmarł i został pochowany. W Krakowskich kościołach i kamienicach znajdują się najważniejsze, projektowane przez Wyspiańskiego witraże i polichromie. W Kościele Mariackim „czwarty wieszcz” uczestniczył ślubie Lucjana Rydla, a w rok później w teatrze miejskim odbyła się premiera „Wesela”. Wreszcie, to w Narodowym Muzeum przechowywane jest ponad tysiąc prac artysty, które tylko do stycznia można oglądać na wielkiej monograficznej wystawie. Zapraszamy na weekend, podczas którego poznamy spuściznę po tym wielkim człowieku.

1 950,00 
Paweł Gąsiorek spotkanie autorskie

Dobre klimaty – Noc Wina we Wrocławiu
30 września (czwartek), godz. 19.00

NOC WINA

Miło nam zaprosić Państwa na kolację klubową połączoną z degustacją win oraz spotkaniem autorskim z Pawłem Gąsiorkiem.

Archiwalne
199,00 

Słoneczna Kalifornia – Noc Wina w Strzyżowie
10 września 2021 (piątek), godz. 19.00

Noc wina

Miło nam zaprosić Państwa na kolację klubową połączoną z degustacją win francuskich i kalifornijskich.

Archiwalne
199,00 

Długi weekend z winem i kulturą żydowską
11-14 listopada 2021

Kraków – Kazimierz - Dwór Sieraków

Tegoroczną edycję weekendu z kulturą żydowską rozszerzamy o dodatkowy dzień. Zaczynamy już 11 listopada świętomarcińską kolacją z gęsiną w roli głównej. Kolejne dwa dni poświęcimy w całości kulturze, historii i tradycjom żydowskim. W średniowieczu na podkrakowskim Kazimierzu osiedlali się przybyli z całej Europy żydowscy kupcy, artyści, poeci i myśliciele. Dzięki nim przez kolejne stulecia Kazimierz był ważnym ośrodkiem kultury i nauki. Dziś odwiedzają go turyści z całego świata, by poczuć niezapomniany klimat jednej z najlepiej zachowanych żydowskich dzielnic starej Europy. Zapraszamy do wspólnej wyprawy w świat kultury i tradycji. Doskonale pomogą nam w tym izraelskie wina, które będziemy degustować i poznawać podczas całego weekendu.

Archiwalne
2 390,00 

PIKNIK Ogrody Wina 24 lipca w Dworze Sieraków
24 lipca 2021

Piknik i degustacja win z całego świata w Dworze Sieraków

Ogrody Wina to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz winiarski w Polsce. W tym roku przyjęła ona formę wakacyjnego PIKNIKU w Dworze Sieraków, podczas którego będzie można spróbować świetnych win, produktów pochodzących z Dworskiej kuchni, znaleźć czas na odpoczynek i rozmowy w gronie przyjaciół.

Archiwalne
290,00 

Kuchnia i wina Włoch – Noc Wina w Ustroniu
24 czerwca (czwartek), godz. 19.00

NOC WINA

Miło nam zaprosić Państwa na kolację klubową połączoną z degustacją win włoskich.

Archiwalne
199,00 

Ogrody Wina w Dworze Sieraków
3-6 czerwca 2021

OGRODY WINA I WINNICE MAŁOPOLSKI

Ogrody Wina to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz winiarski w Polsce. Jak co roku, podczas jej trwania, w Dworze Sieraków odbywają się warsztaty, szkolenia i degustacje. Chętnym proponujemy dłuższy, weekendowy pobyt, poszerzony o uroczystą kolację z winiarzami, dodatkowe degustacje komentowane oraz całodniową wyprawę po kulinarnych i artystycznych zakątkach Małopolski. Tym razem uczestnicy będą mogli wybrać pomiędzy trzema różnymi trasami. Pierwszą z nich jest wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego, podczas której odwiedzimy zamek w Pieskowej Skale, spróbujemy ojcowskiego pstrąga oraz win z Doliny Prądnika. Drugi kierunek to pięknie położone winnice w Rybnej oraz romantyczne ruiny zamku Tenczyn. Trzecia trasa zaprowadzi nas nie tylko do winnic, ale także do słynnych browarów.

Archiwalne
1 200,00 

Weekend z winami Małopolski
16-18 lipca 2021

Dobczyce – Sieraków – Tyniec

W lecie zapraszamy w okolice Krakowa na weekend w tempie slow. Zaczniemy kolacją na zamku w Dobczycach. Odwiedzimy winiarnie Doliny Raby, urządzimy sobie piknik w winnicach położonych u podnóża klasztoru na Bielanach. Ostatni dzień spędzimy na degustacjach polskich win w Winnicy Gaj.

Archiwalne
1 790,00 
1 2 3 4