INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków

Morawy – nasz najbliższy winiarski sąsiad to wprost wymarzone miejsce do spędzenia długiego weekendu. Podczas licznych degustacji dowiemy się, dlaczego Czesi są tak dumni ze swoich win, ich różnorodności i bogatej tradycji. Liczne na morawskim szlaku wspaniałe barokowe zabytki: rezydencje biskupów, pałace wielmożów i założenia parkowe godne królów to świetne uzupełnienie chwil spędzonych w winnicach. A tam – od nowoczesnej winiarni Sonberk po historyczne piwnice wsi Pavlov czekać na nas będą winiarskie atrakcje i serdeczni gospodarze.

Długi weekend na Morawach

Kromieryż – Znojmo – Valtice – Palava

 • Cena za wycieczkę: 2490 PLN
 • Termin: 20–23 czerwca 2019
 • Czas trwania: 4 dni
Plan wycieczki
Gwarantujemy

Plan wycieczki

1
dzień

Tradycja i nowoczesność

W drodze na Morawy odwiedzimy niewielki Kromieryż, który pochwalić się może aż trzema obiektami wpisanymi na światową listę dziedzictwa UNESCO. Po krótkim odpoczynku w miasteczku ruszymy na degustację morawskich win do winiarni Sonberk, wymienianej wśród najsłynniejszych przykładów nowoczesnej architektury. Kolacja powitalna w restauracji położonej przy prześlicznym rynku w Valticach.

2
dzień

Sekt i najlepsze winnice Znojmo

Południowe Morawy sąsiadują z winiarskimi regionami austriackimi – w przygranicznym Poysdorfie odwiedzimy urocze muzeum sekta, czyli niemieckiego szampana. Kolejny punkt na mapie wycieczki to Znojmo – historyczne serce winiarskich Moraw; tam wspólny obiad i degustacja win. Po południu odwiedzimy region Sobes, gdzie znajdują się najlepsze w tej części Europy siedliska. Wieczór spędzimy w jednym z najpiękniejszych czeskich miasteczek, czyli Mikulovie, słynącym ze wspaniałego zamku, urokliwej dzielnicy żydowskiej i barokowej zabudowy.

3
dzień

Perły architektury: Lednice i Valtice

Pierwszą cześć dnia spędzimy w Lednicach, zwiedzając otoczony imponującym parkiem neogotycki pałac, który wraz z barokowym pałacem w Valticach tworzył jedną posiadłość pozostającą do 1945 roku w posiadaniu rodu Lichteinsteinów. Dziś kompleks lednicki znów zachwyca pięknymi wnętrzami, egzotyczną roślinnością oraz architektonicznym rozmachem. Popołudnie spędzimy w piwnicach valtickiego pałacu, gdzie mieści się Narodowe Centrum Wina – nowocześnie zaaranżowana wystawa, podczas zwiedzania której nie tylko można, ale i należy degustować morawskie trunki. Fakultatywnie: zwiedzanie zamku w Valticach oraz dodatkowa indywidualna degustacja win. Dzień zakończymy wspólną kolacją pożegnalną połączoną, oczywiście, z degustacją kolejnych morawskich win.

4
dzień

Palava i zabytki Ołomuńca

Słynąca z barokowych piwnic wieś Pavlov na Palavie będzie doskonałym miejscem na pożegnalny kieliszek morawskiego wina. Na krótki odpoczynek zatrzymamy się też w Ołomuńcu, którego stare miasto jest drugim, po centrum Pragi, największym zespołem zabytkowym w Czechach. Późnym popołudniem powrót do Katowic i Krakowa.

 

Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.

Gwarantujemy

 • Zakwaterowanie – 3 noclegi w pokojach dwuosobowych (pokoje jednoosobowe za dopłatą 250 PLN);
 • wyżywienie: śniadania oraz obiady lub kolacje (w zależności od programu), wino do obiadów lub kolacji w ilości ok. 1/2 butelki na osobę;
 • degustacje wynikające z programu;
 • przejazdy na miejscu;
 • opiekę pilota-specjalisty winiarskiego;
 • materiały informacyjne;
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL
 • NNW i bagaż.

Dodatkowo płatne:

 • świadczenia;
 • posiłki i napoje niewymienione w programie;
 • dopłata do pokoju jednoosobowego 250 PLN;
 • bilety wstępu i rejs w Lednicach – ok. 500 CZK/os.;
 • zwiedzanie Zamku w Valticach ok. 200 CZK /os.;
 • dodatkowa indywidualna degustacja w Narodowym Centrum Wina na Zamku w Valticach: 90 minut – 399 CZK lub 150 minut 499 CZK.

Wycieczkę prowadzi Justyna Korn-Suchocka

Szef redakcji magazynu „Czas Wina”, dziennikarka i edukatorka winiarska, absolwentka WSET Advanced. Autorka kilkudziesięciu artykułów i raportów na temat wina. W magazynie „Czas Wina” prowadzi autorski cykl Slow Food promujący wyjątkowe, często zapomniane produkty i dania. Z miłości do czerwonego wina porzuciła celibat bezmięsnej diety. Entuzjastyczna pilotka wycieczek enoturystycznych po Polsce – na polskie wino zaprasza nawet do Szczecina. Uważa, że każda podróż, nawet ta najkrótsza, to wspaniałe doświadczenie. Prócz wycieczek po winiarskiej Polsce prowadzi wyjazdy do Słowenii, na Węgry i Morawy.

Możesz lubić także…

 • Archiwalne

  Na szlaku primitivo
  26 kwietnia – 3 maja 2019

  Apulia i Bazylikata

  Południowe Włochy to królestwo smaków: pełnych słońca win, najlepszej na świecie mozzarelli, delikatnej oliwy i dojrzałych pomidorów. Apulia i Bazylikata oferują także wiele zaskakujących urodą miejsc. Towarzyszyć nam będzie oczywiście primitivo – najsłodsze wśród wytrawnych win świata!

 • Wyprzedane!

  Portugalskie osobliwości
  5–11 października 2019

  Madera i Alentejo

  Alentejo to jeden z mniej znanych regionów Portugalii, a niesłusznie, gdyż jest wyjątkowy i to pod wieloma względami. Zachwyca tu praktycznie wszystko, począwszy od niekończących się łanów zboża, a skończywszy na przysmakach lokalnej kuchni i wyśmienitych winach, których każdy powinien spróbować.

 • Archiwalne

  Weekend z winami Małopolski
  19–21 lipca 2019

  Dobczyce – Sieraków – Tyniec

  W lecie zapraszamy w okolice Krakowa na weekend w tempie slow. Zaczniemy kolacją na zamku w Dobczycach. Odwiedzimy winiarnie Doliny Raby, urządzimy sobie piknik w winnicach położonych u podnóża klasztoru na Bielanach. Ostatni dzień spędzimy na degustacjach polskich win w Winnicy Gaj.