INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków

Najważniejsze atrakcje:

Sprawdź jak smakują angielskie wina musujące z hrabstwa Kent
Zjedz kolację w jednej z restauracji Jamiego Oliviera
Zobacz spektakl Andrea Chenier w Royal Opera House, w doborowej obsadzie
Obejrzyj Upiora w Operze – najsłynniejszy musical świata w teatrze, dla którego został on stworzony
Spróbuj herbaty na prywatnej degustacji w najstarszym sklepie w Londynie
Podziwiaj dzieła Leonarda, Rubensa i Renoira z komentarzem historyka sztuki
Odwiedź miejsce, gdzie od tysiąca lat odbywają się najważniejsze uroczystości w historii Anglii
Pozwól, by oślepiły cię brylanty z insygniów brytyjskich monarchów

Londyn operowy

Muzyka i sztuka nad Tamizą

 • Cena za wycieczkę: od 1980 PLN + 880 GBP* + przelot od 1150 PLN
 • Termin: 23–26 maja 2019
 • Czas trwania: 4 dni

1 980,00 

W przypadku jednodniowych imprez kwota ta stanowi pełną odpłatność. W przypadku wycieczek trwających więcej niż jeden dzień podana kwota jest kwotą zaliczki, wymaganą do pełnej rezerwacji miejsca na imprezie

Wszystkie miejsca zostały wyprzedane.

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ

Plan wycieczki
Gwarantujemy

Plan wycieczki

1
dzień

Przelot z Warszawy do Londynu. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Londynu, w dzielnicy Westminster. Czas na odpoczynek. Kolacja powitalna.

2
dzień

Royal Opera House

Zaczniemy od spaceru z polskojęzycznym przewodnikiem po Westminsterze i jego okolicach. Zobaczymy między innymi ulicę Pall Mall, parlament z Big Benem, St. James’s Park, Trafalgar Square. Najwięcej czasu poświęcimy na zwiedzenie opactwa westminsterskiego. Wejdziemy do kościoła, w którym od czasów Wilhelma Zdobywcy koronowani są angielscy władcy. Są tu także pochowani, a obok spoczywają słynni Brytyjczycy, między innymi Newton, Dickens czy Livingston. Znajdziemy także czas, aby przespacerować się po średniowiecznych krużgankach opactwa. Podczas przerwy odpoczniemy w jednym z londyńskich parków. Popołudnie i wieczór spędzimy w Covent Garden – siedzibie Opery Królewskiej. Naszą wizytę rozpoczniemy od kolacji w Paul Hamlyn Hall Balconies Restaurant. Następnie przejdziemy operowymi korytarzami na spektakl. Tego wieczoru usłyszymy operę Andres Chenier autorstwa Umberto Giordano. W rolach głównych wystąpią międzynarodowej sławy śpiewacy Roberto Alagna i Sondra Radvanovsky. W przerwie spektaklu zaprosimy na kawę i deser.

3
dzień

Musical na West End

Ten dzień zaczniemy od niejednej filiżanki herbaty. Odwiedziny bowiem najważniejszy i najstarszy, działający od 300 lat sklep firmy Twinings. Podczas warsztatów herbacianych poznamy historię firmy oraz dowiemy się, jak zaparzyć poszczególne rodzaje herbaty. Skosztujemy także wszystkich najważniejszych typów i rodzajów tego uwielbianego przez Anglików naparu. Tak pokrzepieni przejedziemy w okolice Tower, by zwiedzić ten kolejny symbol Londynu. Zajrzymy do królewskich komnat, zbrojowni, spotkamy słynne kruki mieszkające na terenie średniowiecznej twierdzy, a przede wszystkim odwiedzimy skarbiec koronny, w którym złożone są brytyjskie insygnia koronacyjne, w tym berło i korona imperialna zawierające w sobie największe diamenty świata.
Po południu zaprosimy na obiad, któremu towarzyszyły będą angielskie wina z hrabstwa Kent. Wieczorem, dla chętnych, fakultatywny musical Upiór w Operze w Her Majesty’s Theatre London na West End. Warto zaznaczyć, że to właśnie dla tego teatru Andrew Lloyd Webber napisał to dzieło i tu jest ono wystawiane od ponad ćwierć wieku. Nocleg w hotelu w centrum Londynu.

4
dzień

National Gallery

Przed południem, dla chętnych, zwiedzanie National Gallery w towarzystwie przewodnika. Galeria Narodowa – duma Anglików, to jedna z najpiękniejszych galerii malarstwa na świecie. Przyciąga miłośników sztuki za sprawą dzieł Michała Anioła, Leonarda, Rembrandta, Caravaggia, Renoira i van Gogha. O wybranych obrazach wielkich mistrzów opowiadał będzie polskojęzyczny historyk sztuki. Po zwiedzaniu czas wolny na obiad we własnym zakresie w okolicach Trafalgar Square. Przejazd na lotnisko i wieczorny powrót do Polski.

 

Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.

Gwarantujemy

 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu o standardzie 4* w centrum Londynu (pokoje jednoosobowe za dopłatą 170 GBP*);
 • wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od programu);
 • wino do obiadów/kolacji w ilości ok. 1/2 butelki na osobę; wizyty i degustacje zgodnie z programem;
 • zwiedzanie Londynu z przewodnikiem; bilet na spektakl operowy; przelot na trasie Warszawa – Londyn – Warszawa;
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż;
 • opiekę pilota-specjalisty winiarskiego.

Dodatkowo płatne:

 • pokój jednoosobowy 170 GBP*;
 • bilety na dodatkowy musical na West End – Upiór w Operze – 90 GBP*/os.;
 • posiłki, napoje oraz świadczenia niewymienione w ofercie;
 • ewentualne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Zwyczajowe napiwki 10 GBP/os.

Wycieczkę prowadzi Wojciech Giebuta

Winem zajmuje się od 1997 roku. Szkolenia z dziedziny wina prowadził między innymi dla Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Śląskiej, Collegium Civitas w Warszawie, Krakowskiej Szkoły Restauratorów oraz na kursach organizowanych przez Klub Domu Wina, z którym na stałe współpracuje.