INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków

Najważniejsze atrakcje

Warsztaty witrażownictwa w słynnej pracowni witraży Żeleńskich
Paryska kolacja w pracowni z szampanem i absyntem w rolach głównych
Obiad w domu Józefa Mehoffera, gdzie często zatrzymywał się Wyspiański
Zwiedzanie niedostępnej dla publiczności siedziby Towarzystwa Lekarskiego w Krakowie
Zwiedzanie wystawy „Wyspiański” w Muzeum Narodowym z kuratorem wystawy
Spacer krakowskim szlakiem Wyspiańskiego w towarzystwie historyka sztuki
Kolacja „Jak się żenić, to się żenić” w Dworze Sieraków

Weekend z Wyspiańskim w Krakowie

 • Cena za wycieczkę: 1390 PLN
 • Termin: 11–13 stycznia 2019
 • Czas trwania: 3 dni

1 390,00 

W przypadku jednodniowych imprez kwota ta stanowi pełną odpłatność. W przypadku wycieczek trwających więcej niż jeden dzień podana kwota jest kwotą zaliczki, wymaganą do pełnej rezerwacji miejsca na imprezie

Wszystkie miejsca zostały wyprzedane.

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ

Plan wycieczki
Gwarantujemy

Plan wycieczki

1
dzień

Muzeum Witrażu

Po zakwaterowaniu w Dworze Sieraków, o godzinie 16-stej przejedziemy do Krakowa, do siedziby Krakowskiego Zakładu Witrażów Żeleński. Ta założona w 1902 roku manufaktura realizowała i nadal realizuje projekty najważniejszych polskich artystów, w tym Malczewskiego, Mehoffera, a przede wszystkim Wyspiańskiego. To właśnie tu powstały słynne witraże do kościoła franciszkanów i Katedry Wawelskiej. W Muzeum Witrażu spędzimy cały wieczór. Po zwiedzeniu pracowni, każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach tworzenia witraży, a wykonane przez siebie dzieło z pewnością chętnie zachowa na pamiątkę. Po warsztatach zjemy kolację nawiązującą do atmosfery Paryża końca dziewiętnastego wieku, czyli czasu, kiedy studiował tam Wyspiański. Zaczniemy od oryginalnego szampana, a skończymy na owianym tajemnicą absyncie. Późnym wieczorem wrócimy do Dworu Sieraków na nocleg.

.

2
dzień

Dom Józefa Mehoffera

Ten dzień zaczniemy od wizyty w siedzibie Krakowskiego Towarzystw Lekarskiego, której wnętrza projektował Stanisław Wyspiański. Zobaczymy między innymi witraż „Apollo w systemie astralnym”, słynną balustradę z liści kasztanowca, polichromię oraz meble projektowane przez mistrza. Następnie wraz z historykiem sztuki przejdziemy szlakiem krakowskich kościołów, z którymi związany był twórca. Naturalnie najwięcej czasu spędzimy w bazylice franciszkanów, w której znajduje się największy na świecie zespół witraży i polichromii projektowanych przez młodopolskiego artystę.

Południe spędzimy w muzeum-domu Józefa Mehoffera – innego krakowskiego artysty, a prywatnie przyjaciela Wyspiańskiego. To kameralne muzeum warte jest zobaczenia, ponieważ jego wystrój wygląda dokładnie tak samo jak w czasach, gdy u państwa Mehofferów gościli Wyspiański, Tetmajer, Wyczółkowski, Malczewski i inni twórcy Młodej Polski. Obiad zjemy w restauracji przy muzeum.

Po południu czeka nas najważniejsza część wędrówki, a mianowicie zwiedzanie wielkiej monograficznej wystawy poświęconej Wyspiańskiemu. To wyjątkowa okazja, aby poznać wszystkie dziedziny sztuki, w jakich objawiał się jego geniusz. Monumentalne projekty polichromii i witraży, kameralne pastelowe portrety dzieci, wizja przebudowy wawelskiego zamku, scenografie i projekty kostiumów do własnych sztuk, ilustracje do książek i wreszcie projekty mebli i przedmiotów użytkowych. O tym wszystkim będzie osobiście opowiadała nam kurator wystawy i autorka książki o Stanisławie Wyspiańskim.

Wieczorem powrócimy do Dworu Sieraków, by zakończyć dzień kolacją nawiązującą do słynnego bronowickiego wesela. Spróbujemy przypomnieć sobie co jedli, pili i o czym rozmawiali goście Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny.

3
dzień

Powrót

Po śniadaniu wykwaterowanie i powrót do domów.

 

Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.

Gwarantujemy

 • Zakwaterowanie: 2 noclegi w Dworze Sieraków, w pokojach dwuosobowych (pokoje jednoosobowe za dopłatą 200 zł);
 • wyżywienie 2 śniadania, 1 obiad, 2 kolacje, wina do obiadów/kolacji w ilości ok. ½ butelki na osobę;
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • zwiedzanie, warsztaty i kolację w Muzeum Witrażu;
 • transport w trakcie trwania wycieczki;
 • opiekę pilota-specjalisty winiarskiego i historyka sztuki;
 • materiały informacyjne.

Dodatkowo płatne:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 200 PLN;
 • posiłki, napoje i świadczenia niewymienione w ofercie;
 • ewentualne dodatkowe bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Wycieczkę prowadzi Wojciech Giebuta

Winem zajmuje się od 1997 roku. Szkolenia z dziedziny wina prowadził między innymi dla Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Śląskiej, Collegium Civitas w Warszawie, Krakowskiej Szkoły Restauratorów oraz na kursach organizowanych przez Klub Domu Wina, z którym na stałe współpracuje.