INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków

Podczas kolejnego weekendu kursowego chcemy bliżej przyjrzeć się Hiszpanii – wspólnie odwiedzić najważniejsze regony winiarskie tego kraju, poznać endemiczne odmiany winorośli i spróbować najsłynniejszych win. Na tę okazję specjalnie sprowadzimy wina z mniej znanych regionów Półwyspu Iberyjskiego, które na co dzień nie są dostępne w Polsce. Tradycyjnie kurs będzie też okazją do przybliżenia hiszpańskich potraw i zwyczajów kulinarnych.

Kurs wielkie wina Hiszpanii w Sopocie 2020

Kurs dla średniozaawansowanych

 • Cena za wycieczkę: 1150 PLN
 • Termin: 20–22 marca 2020
 • Czas trwania: 3 dni

1 150,00 

W przypadku jednodniowych imprez kwota ta stanowi pełną odpłatność. W przypadku wycieczek trwających więcej niż jeden dzień podana kwota jest kwotą zaliczki, wymaganą do pełnej rezerwacji miejsca na imprezie

ZAREZERWUJ BEZPŁATNIE

Plan kursu
Gwarantujemy

Plan kursu

1
dzień

Piątek

16.30–17.00 Rozpoczęcie kursu
17.00–18.00 Wprowadzenie do win Hiszpanii – klasyfikacja, siedliska, regiony
18.00–19.30 Rioja – Alta, Oriental i Alavesa – prezentacja i degustacja
20.00 – fakultatywnie – kolacja Tempranillo w Hiszpanii i na świecie

2
dzień

Sobota

10.00–13.00 – Kastylia-León, apelacje: Toro, Rueda i Ribera del Duero – prezentacja i degustacj
13.00–15.00–przerwa obiadowa
15.00–17.00–Katalonia, apelacje: Cava, Penedès i Priorat – prezentacja i degustacja
17.30–19.30–Andaluzja, apelacje: Jerez-Xérès-Sherry, Málaga i Montilla-Moriles – prezentacja i degustacja
20.00–fakultatywnie – kolacja Tapas tour

3
dzień

Niedziela

10.00–13.00–pozostałe regiony i apelacje Hiszpanii: Galicja, Bierzo, La Mancha, Estremadura, Jumilla, Yecla, Alicante – prezentacja i degustacja
13.00–13.30–zakończenie kursu

Gwarantujemy

18 godzin lekcyjnych szkoleń i warsztatów; wina do degustacji – minimum 30 rodzajów; materiały szkoleniowe.

Dodatkowo płatne: : nocleg w pokoju dwuosobowym 160 PLN/os., nocleg w pokoju jednoosobowym 280 PLN/os.; obiad w sobotę 70 PLN/os.; kolacja w piątek 120 PLN/os.; kolacja w sobotę 120 PLN/os.

Prowadzenie:Wojciech Giebuta, Dorota Romanowska, Michał Bardel, Paweł Gąsiorek

Koordynator Kursu – Wojciech Giebuta: tel. 691 953 816,
w.giebuta@wine-service.pl.

Wycieczkę prowadzi Wojciech Giebuta, Dorota Romanowska, Michał Bardel, Paweł Gąsiorek

Winem zajmuje się od 1997 roku. Szkolenia z dziedziny wina prowadził między innymi dla Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Śląskiej, Collegium Civitas w Warszawie, Krakowskiej Szkoły Restauratorów oraz na kursach organizowanych przez Klub Domu Wina, z którym na stałe współpracuje.
Z wykształcenia iberystka, redaktorka magazynu „Czas Wina”, posiadaczka międzynarodowego tytułu WSET Level 3, pilot wycieczek enoturystycznych z wieloletnim doświadczeniem. Szczególnie interesują ją kultura, historia i winiarstwo Półwyspu Iberyjskiego, Ameryki Łacińskiej oraz Włoch, które uważa za najpiękniejszy kraj na świecie.
Winem zajmuje się od 1997 roku. Szkolenia z dziedziny wina prowadził między innymi dla Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Śląskiej, Collegium Civitas w Warszawie, Krakowskiej Szkoły Restauratorów oraz na kursach organizowanych przez Klub Domu Wina, z którym na stałe współpracuje.
Współzałożyciel i prezes Grupy Dom Wina, a także – wraz z żoną Karoliną Grabowską – gospodarz w Dworze Sieraków. Podczas swoich licznych podróży od ponad dwudziestu lat wyszukuje najlepsze winnice, restauracje oraz warte odwiedzenia miejsca, które później pojawiają się w programach naszych wyjazdów. W firmie niezastąpiony specjalista od win urugwajskich. W czasie wolnym chętnie gra w golfa. Kiedyś poprowadzi dla nas wyjazd winiarsko-golfowy. Dzisiaj enopodróżnicy najczęściej mogą spotkać go w Dworze Sieraków, gdzie prowadzi kolacje, degustacje oraz szkolenia podczas organizowanych przez nas kursów enologicznych.

Możesz lubić także…

 • Oferta
  specjalna!

  Hiszpania nieodkryta: Walencja i Murcja
  22–26 października 2019

  Mało znane apelacje hiszpańskiego Lewantu

  Serce hiszpańskiego Lewantu stanowią dwa regiony autonomiczne kraju – Walencja i Murcja. Ta pierwsza, leżąca w samym centrum śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii z racji swych licznych zabytków i atrakcji turystycznych jest dobrze znana szerszej publiczności. Murcja, w powszechnym mniemaniu, nie może poszczycić się aż tak imponującą liczbą obiektów wartych zwiedzania. Ponieważ jednak w życiu nie ilość jest ważna, tylko jakość – proponujemy odwiedzenie także tego regionu.

 • First minute!Oferta
  specjalna!

  Szlakiem kawy, czekolady i wina przez Amerykę Południową 2020
  31 stycznia – 15 lutego 2020

  Kolumbia, Ekwador i zupełnie nowy Urugwaj

  Pokaźne terytorium Kolumbii zachwyca różnorodnością. W przypadku położonego na równiku Ekwadoru też nie ma mowy o nudzie. Trzeci element naszej południowoamerykańskiej układanki stanowi dynamicznie rozwijający się pod względem winiarskim Urugwaj, praktycznie co roku zaskakujący nowymi bodegami i, co najważniejsze, fantastycznymi, mocno esencjonalnymi winami. Zapraszamy w niezapomnianą podróż po najpiękniejszych zakątkach Ameryki Południowej!

 • Last minute!

  Rioja dla koneserów
  3–7 listopada 2019

  10 najważniejszych winiarni w regionie Rioja

  Najwyższa pora by poznać region Rioja „od podszewki” przemierzając winiarnie, których produkcja najlepiej odzwierciedla współczesne osiągnięcia tamtejszych winiarzy. Podczas podróży odwiedzimy i te najmocniej osadzone w tradycji bodegi, jak i nowoczesne, na wskroś współczesne projekty.

 • First minute!Wyprzedane!

  Safari i wina Przylądka Dobrej Nadziei
  22 lutego – 5 marca 2020

  Afryka Południowa, Zimbabwe i Botswana

  Jakie wina pija się podczas safari? Czy Przylądek Dobrej Nadziei to koniec Afryki? Jaki odcień ma woda w miejscu, gdzie łączą się oceany? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać podczas kolejnej fascynującej wyprawy do jednego z najodleglejszych, ale i najpiękniejszych zakątków świata. Południowoafrykańskie wina i stanowiąca fuzję wielu kultur kuchnia niejednemu przypadną do gustu, a miłośników dzikiej przyrody z pewnością zachwyci safari w Zimbabwe i Botswanie. Zapraszamy do Afryki!