Australia i Nowa Zelandia

Wycieczka do Australii to marzenie wielu podróżników spragnionych turystycznych wrażeń. Podczas pobytu w tym odległym kraju, każdy turysta ma możliwość przeżyć niezapomniane chwile.

Oferty archiwalne

Wyjazdy Operowe
luty 2024

Krajobrazy i wina Nowej Zelandii

18 dni
2024
Wyjazdy Operowe
listopad 2022

Australia – w poszukiwaniu najlepszego shiraza

17 dni
2022
Wyjazdy winiarskie
listopad 2018

Wino na końcu świata

11 dni
2018

Australia i Nowa Zelandia

Wycieczka do Australii to marzenie wielu podróżników spragnionych turystycznych wrażeń. Podczas pobytu w tym odległym kraju, każdy turysta ma możliwość przeżyć niezapomniane chwile. Ten położony na półkuli południowej kraj pod względem obszaru stanowi najmniejszy z kontynentów na Ziemi. Do Australii należy wyspa Tasmania oraz inne, znacznie mniejsze i piękne wyspy położone na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Nie posiada granic lądowych i nie graniczy z żadnym państwem, ma jednak swoich sąsiadów poprzez morza i są nimi: Indonezja, Timor Wschodni, Papua-Nowa Gwinea, a także Wyspy Salomona, Vanuatu, Nowa Kaledonia i Nowa Zelandia.
Turystów zachwycają w Australii wspaniałe cuda natury takie jak niezwykłe krajobrazy, buzujące życiem portowe miasta o bardzo międzynarodowym charakterze oraz fauna tego kontynentu, która zasadniczo różni się od występującej w innych regionach świata. Wielu australijskich zwierząt nie sposób zobaczyć nigdzie indziej, co w dużej mierze przyczynia się do wyjątkowości tego miejsca.

Australia to także bogata historia i kultura. Trzeba wiedzieć, że w XVIII i XIX wieku przybywali tutaj głównie skazańcy. Dopiero w drugiej połowie XIX wieku masowo zaczęli napływać osadnicy, kuszeni uzyskaniem ziem pod uprawę, a później mający na celu łatwe wzbogacenie się w wyniku “gorączki złota”, która nawiedziła kraj. Napływ ludności głównie z Wysp Brytyjskich szybko zaowocował powstaniem miast, rozwojem rolnictwa i przemysłu.

Kolejną z najpopularniejszych australijskich atrakcji jest bardzo dobrze rozwinięty przemysł winiarski. W XIX wieku Szkot James Busby w Ogrodzie Botanicznym w Sydney nakazał posadzenie ponad 500 różnych odmian winorośli zebranych w Europie. Sadzonki rozprowadzone zostały po całym kontynencie, co dało początek prężnie działającemu dziś sektorowi winiarskiemu. Nadal uprawa winorośli jest powszechna, a wina z takich miejsc jak Barossa Valley, Hunter Valley, Yarra Valley, Margaret River czy Coonawarra, by wymienić tylko te najbardziej znane, zachwycają przybyszów i rzesze konsumentów na całym świecie bujną owocowością, wspaniałą koncentracją i głębią.

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia to kraj składający się z dwóch głównych wysp – Północnej i Południowej oraz szeregu mniejszych, położonych na południowo-zachodnim Pacyfiku w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Do Nowej Zelandii należą również Wyspy Cooka i Niue oraz Dependencja Rossa i Tokelau. Kraj ten oszałamia turystów pięknem swej dzikiej, nieskażonej przyrody, bogatą kulturą oraz różnorodnością endemicznej roślinności, a także gatunków ptaków i gadów. Kraina ta była wspaniale przedstawiona między innymi w filmie “Władca Pierścieni”. Wycieczki do Nowej Zelandii cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Dzięki tak dużej różnorodności Nową Zelandię można zwiedzać na wiele sposobów; zorganizować wycieczkę w Alpy Południowe stawiając sobie za cel zdobycie najwyższego szczytu Nowej Zelandii – Góry Cooka (3754 m n.p.m.) na Wyspie Południowej, odbyć niezapomniany rejs statkiem po Zatoce Milforda czy odwiedzić Narodowy Park Tongariro z aktywnymi wulkanami. Z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci spacer pomiędzy gorącymi źródłami, bulgoczącymi błotami i gejzerami, gdzie Matka Ziemia wydaje z siebie złowrogie pomruki. Niebezpodstawnie strefa geotermiczna Wai-o-Tapu stanowi jeden z obowiązkowych punktów programu podczas zwiedzania Wyspy Północnej. Na terenie państwa Nowej Zelandii znajdują się 14 Parki Narodowe – 4 na Wyspie Północnej i 10 na Południowej. Nowozelandzki klimat i niczym nie skażona, dzika przyroda, nakazuje uznawać to miejsce za jedno z najbardziej unikatowych na Ziemi. Chociaż wyjazd obfituje w atrakcje oferowane przez naturę Nowej Zelandii, które nie mają sobie równych – nawet przeprawa promowa przez Cieśninę Cooka, nader słusznie cieszy się sławą najpiękniejszej na świecie – warto skusić się na popróbowanie niektórych produktów stworzonych przez człowieka, pośród których od co najmniej dwóch dekad poczesne miejsce zajmują wina. Podczas zwiedzania tego przepięknego, miejscami nieokiełznanego i słabo zaludnionego kraju należy wręcz odwiedzić winnice w regionie Marlborough, gdzie powstają doskonałe wina z odmiany sauvignon blanc, ale nie tylko. Uwagę zwracają także tutejsze rieslingi, chardonnay, a spośród win czerwonych znakomite, zimnolubne pinot noiry. Dla przeciwwagi, jako że siedliska chłodniejszej Wyspy Południowej dość wyraźnie różnią się od tych z Wyspy Północnej, pomykając między bezkresnymi pastwiskami, warto zahaczyć o którąś z winnic Hawke’s Bay, by organoleptycznie przekonać się o różnorodności nowozelandzkich win. Podczas wyjazdu możemy być pewni, że wszędzie będziemy powitani z radością!

Atrakcyjna oferta!

Nasze Biuro Podróży zaprasza do skorzystania z oferty wycieczek do Australii i Nowej Zelandii. Wyprawy odbywają się szlakami winiarskimi pod okiem doświadczonych i profesjonalnych przewodników. Podczas wycieczek próbujemy lokalnych win oraz potraw w miejscach, gdzie smakują one najlepiej, czyli tam, gdzie zostały stworzone. Podróże z winem w każdym przypadku gwarantują atrakcje stanowiące prawdziwą ucztę nie tylko dla ciała, ale także i ducha, a czas spędzony w podróży pozostaje w pamięci przez długie lata.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura!

Zapisz się do
naszego newslettera!