INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Category

Polska

Wyświetlanie 1–16 z 17 wyników

 • Wino, chasydzi i wyższe sfery
  23-26 maja 2020

  Festiwal muzyczny w Łańcucie

  Muzyczny Festiwal w Łańcucie od XVIII wieku przyciąga liczne grono melomanów, ale wieczorne koncerty w jednej z najpiękniejszych polskich rezydencji magnackich to tylko część atrakcji wyjazdu na wschodnie rubieże Polski. Pomiędzy Łańcutem a Karpatami rozciąga się bowiem malownicza kraina rodzinnych winnic, wielokulturowych wsi
  i miasteczek, pól lawendy i lasów, przez które przed wiekami przebiegał słynny Karpacki Szlak Wina. Wtedy do Przemyśla i Jarosławia docierały nim beczki węgrzyna, dziś natomiast na szlaku spotkać można winiarzy z pasją wytwarzających polskie wina. Czeka nas spotkanie z kulturą chasydów w Łańcucie i Leżajsku, wizyta w Klasztorze OO. Bernardynów, jednym z najcenniejszych przykładów architektury późnego renesansu i baroku w Polsce oraz w pieczołowicie odrestaurowanym Zamku Dubiecko, miejscu narodzin Ignacego Krasickiego. Zapraszamy na majówkę szlakiem polskiego wina i muzyki!

 • Kuchnia i wina południa Włoch – Noc Wina w Lublinie
  Zmiana terminu: kwiecień/maj 2020

  NOC WINA

  Miło nam zaprosić Państwa na kolację klubową połączoną z degustacją win włoskich.

 • Afrykański wieczór – Noc Wina w Bydgoszczy
  Zmiana terminu: kwiecień/maj 2020

  NOC WINA

  Miło nam zaprosić Państwa na kolację klubową połączoną z degustacją win z winiarni Lyngrove

 • Tapas tour – Noc Wina w Sopocie
  Zmiana terminu: maj 2020

  NOC WINA

  Miło nam zaprosić Państwa na kolację klubową połączoną z degustacją win hiszpańskich.

 • Australijski maj – Noc Wina w Katowicach
  Zmiana terminu: maj 2020

  Noc wina

  Miło nam zaprosić Państwa na kolację klubową połączoną z degustacją win australijskich i nowozelandzkich

 • 5-gwiazdkowa Australia – Noc Wina w Pałacu Ciekocinko
  18 kwietnia (sobota), godz. 19.00

  NOC WINA

  Miło nam zaprosić Państwa na kolację klubową połączoną z degustacją win australijskich i nowozelandzkich

 • Wina z Bordeaux i burgundy na francuskim stole – Noc Wina w Dworze Sieraków
  4 czerwca (czwartek), godzina 20.00

  NOC WINA

  Miło nam zaprosić Państwa na kolację klubową w Dworze Sieraków połączoną z degustacją win francuskich.

 • Polska kuchnia i wina z całego świata – Noc Wina w Dworze Sieraków
  5 czerwca (piątek), godz. 20.00

  Noc wina – kolacja z udziałem winiarzy

  Miło nam zaprosić Państwa na kolację klubową z udziałem winiarzy połączoną z degustacją win z całego świata.

 • Oferta
  specjalna!

  Ogrody Wina w Dworze Sieraków
  4–7 czerwca 2020

  OGRODY WINA I WINNICE MAŁOPOLSKI

  Ogrody Wina to największa impreza winiarska w południowej Polsce. Jak co roku w Dworze Sieraków odbywają się warsztaty, szkolenia i degustacje. Chętnym proponujemy dłuższy, weekendowy pobyt, poszerzony o uroczystą kolację z winiarzami, dodatkowe degustacje komentowane oraz całodniową wyprawę po kulinarnych i artystycznych zakątkach Małopolski. Tym razem uczestnicy będą mogli wybrać pomiędzy dwoma różnymi trasami. Pierwszą z nich jest wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego, podczas której odwiedzimy zamek w Pieskowej Skale, spróbujemy ojcowskiego pstrąga oraz win z Doliny Prądnika. Drugi kierunek to pięknie położone winnice w Rybnej oraz romantyczne ruiny zamku Tenczyn.

 • Wina i sery w Sandomierzu
  11–14 czerwca 2020

  Sandomierz to położone na malowniczej skarpie nad Wisłą miasto, którego historia sięga początków państwa polskiego. Tutejszy średniowieczny układ ulic w połączeniu z gotyckimi kościołami, renesansowym ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami przy rynku tworzy jedyny w swoim rodzaju klimat.

 • obwarzanek krakowski

  Weekend ze smakiem w Krakowie
  17-19 lipca 2020

  PODRÓŻ PRZEZ KULINARNE ZAKĄTKI MIASTA

  Zapraszamy na spotkanie z tradycją kulinarną Krakowa. Tą wywodzącą się ze średniowiecza, kiedy to w okolicach dzisiejszego lotniska Balice uprawiano z sukcesem figi i karczochy, pobliskie wzgórze Tynieckie porastała winorośl, a bogate mieszczaństwo raczyło się konfetami. Także tą dziewiętnastowieczną – pierwszych lokali z handelkiem, rezusów, kawiarni i restauracji. Nie zabraknie też najnowszych smaków i trendów
  z kulinarnej mapy miasta. O krakowskich smakach opowiedzą nam dziennikarze kulinarni, pasjonaci historii Krakowa i slowfoodowych tradycji. Nie zabraknie tradycji winiarskiej starego i nowego Krakowa – węgrzynów, lokalnych win i piw.

 • Lubuski Szlak Wina
  4–8 sierpnia 2020

  Riesling, miłość i sekt czyli literatura i wino

  Wakacyjna wyprawa do najdynamiczniej rozwijającego się regionu winiarskiego w Polsce podczas której spróbujemy najlepszych polskich win ze szlachetnych pinotów i rieslingów oraz objawienia ostatnich lat – polskich sektów – eleganckich win musujących wytwarzanych metodą tradycyjną. Na każdym kroku dotykać będziemy blisko tysiącletniej historii ziem należących do piastowskiego, a potem niemieckiego Śląska. Na szlaku wina nie zabraknie także literatury – począwszy od Hrabiny Cosel Kraszewskiego po współczesne powieści, których akcja rozgrywa się w Zielonej Górze (niem. Grünberg) i okolicach, równie mocno okraszone wątkami miłosnymi, co winiarskimi. Spotkamy pasjonatów, artystów i utytułowanych winiarzy; cudownych ludzi, którzy w winnicach i przy suto zastawionych stołach podzielą się z nami tym, co najlepsze

 • Wino, miód i architektura czyli Szczecin nieznany
  15–18 października 2020

  OPERA – FILHARMONIA – WINNICA TURNAU

  Szczecin, „miasto – pływający ogród”, zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na piękne położenie. Nagrodzony w najbardziej prestiżowym konkursie architektonicznym Europy zjawiskowy budynek filharmonii im. Karłowicza i jedna z najpiękniejszych scen operowych Polski to artystyczne wizytówki miasta. W pełnych tajemnic piwnicach przechowywana jest legendarna Starka – polska wódka, której tradycja sięga wielu wieków wstecz. Niezwykłe dzieje Pomorza Zachodniego, związanego z Piastami
  i Jagiellonami oraz historią dynastii Gryfitów zdają się być na wyciągnięcie ręki dzięki pieczołowicie odrestaurowanym szczecińskim zabytkom. Jeśli dodamy do tego świetne polskie wina z niedalekich winnic Turnau i Kojder oraz nagradzane na światowych konkursach miody tworzone w cieniu pomorskiej komandorii templariuszy, odkryjemy nową perłę na polskim szlaku kultury i wina.

 • kraków wawel

  Od Kantora do Nowosielskiego
  13– 15 listopada 2020

  Weekend ze sztuką współczesną w Krakowie

  Zapraszamy na kolejny weekend ze sztuką, winem i dobrą kuchnią. Tym razem bierzemy na warsztat sztukę współczesną. Zarówno tę w wydaniu „klasycznym”, z połowy XX wieku, wystawianą w szacownym Muzeum Narodowym, jak i bardzo awangardową, najnowszą, prezentowaną w słynnym krakowskim MOCAKU. Spotkamy się z artystą rzeźbiarzem w jego pracowni, porozmawiamy z marszandem sztuki o trendach na rynku, a także przyjrzymy się muralom, rzeźbom i instalacjom z krakowskich ulic. Naszej podróży tajemniczym szlakiem znaczeń, technik i ukrytych kodów współczesnej kultury towarzyszyć będzie Małgorzata Kaczmarska – malarka i wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wytchnienia od artystycznych wrażeń szukać będziemy, jak zwykle, w doskonałej kuchni Dworu Sieraków i dobranych do kolacji winach, o których opowie Justyna Korn-Suchocka – Szef Redakcji magazynu „Czas Wina”.

 • Archiwalne

  Winnice Podkarpacia
  22–26 sierpnia 2018

  Tu odrodziło się polskie wino

  Podkarpacie to kolebka odradzającego się polskiego winiarstwa. Podczas kilku dni będziemy gościć w najważniejszych winnicach okolic Krosna i Jasła – w tym w winnicy Golesz, założonej przez Romana Myśliwca. Znajdziemy czas na spacer po średniowiecznych zaułkach Biecza oraz udział w festiwalu Dni Wina w Jaśle.

 • Archiwalne

  Wino i kultura żydowska
  10–12 stycznia 2020

  Kraków – Kazimierz – Dwór Sieraków

  Już od początku swojego istnienia Kraków był nierozerwalnie związany z tradycją żydowską. W średniowieczu na podkrakowskim Kazimierzu osiedlali się przybyli z całej Europy żydowscy kupcy, artyści, poeci i myśliciele.

Wycieczki i enoturystyka – Polska

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…” jak pisał Stanisław Jachowicz, a przecież „Piękna nasza Polska cała” można by rzec za Wincentym Polem. Poznawaj Polskę razem z nami! Oferujemy niezwykłe wycieczki tematyczne w różne rejony naszej ojczyzny. Wycieczki po Polsce mogą być niezapomnianą przygodą! Poznawaj regiony kraju, miejscowe zwyczaje, zwiedzaj, oglądaj, pogłębiaj swoją wiedzę. Polska jest piękna, a my pokażemy Ci jak bardzo!

Oferujemy Ci niecodzienne doznania kulturalne. Zobacz, jakie wyjątkowe oferty przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie. Uczestnicz w ciekawych wydarzeniach jak noc w operze, festiwal muzyczny. Podążaj szlakiem polskich noblistów, obcuj ze sztuką i wykwintną kuchnią.

Polskie winnice do zwiedzania

Polska ma również wiele do zaoferowania jeśli chodzi o winiarstwo. Ruszaj w niezapomnianą podróż, której tematem przewodnim jest polskie wino!

Dzięki naszej bogatej ofercie możesz zwiedzić wyjątkowe miejsca słynące z polskiej produkcji wina. Zwiedzanie polskich winnic to ludzie – pasjonaci zarażający swoją energią i miłością do tego wyjątkowego trunku, poznawanie tajników uprawy winorośli w naszym klimacie, przekonanie się na własne jak powstają polskie wina, które są  coraz bardziej cenione nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Podczas podróży po Polsce zwiedzimy niesamowite miejsca, które Cię oczarują, będziemy uczestniczyć w wydarzeniach winiarskich, kosztować najlepszych polskich win. Poznaj winnice w Polsce i przekonaj się, że nasz kraj nie jest czarną dziurą na winiarskiej mapie świata!