Armenia

To właśnie Armenia uznawana jest za kolebkę światowego winiarstwa. Udaj się z nami w ten niezwykły zakątek świata!

Oferty Archiwalne

Wyjazdy winiarskie
maj 2022

Armenia – kraj, w którym narodziło się wino

9 dni
2022

Podróże winiarskie do Armenii

Wycieczki winiarskie – Armenia – odkryj najstarszą winnicę świata

Armenia to piękny kraj przesiąknięty dziedzictwem starożytnych cywilizacji, położony w majestatycznych górach Kaukazu, gdzie gościnni ludzie od niepamiętnych czasów uprawiają winorośle i tworzą wyjątkowe wino. Armenia stanowi niezwykłe miejsce dla każdego miłośnika wina i historii. Symbolem Armenii jest jej niezrównana tradycja winiarska, która sięga tysięcy lat wstecz, czyniąc ten kraj domem dla najstarszej winnicy świata. Wina Armenii, znane z głębi smaku i oryginalności, są wyrazem unikatowej kultury i tradycji tego regionu.

Armenia to mały kraj na Kaukazie, boleśnie doświadczany, ale wciąż trwający w swojej tradycji i kulturze. Udaj się z nami w ten niezwykły zakątek świata! To właśnie Armenia uznawana jest za kolebkę światowego winiarstwa. To tutaj odkryto najstarszą winnicę świata, liczącą sobie – bagatela – 6 tysięcy lat! Poznaj wspaniałe wina Armenii, zwiedzaj z nami winnice, podziwiaj jedyne w swoim rodzaju krajobrazy z widokiem biblijnej góry Ararat na czele, zwiedzaj piękne, zabytkowe miasta. Armenia zachwyca! Przekonaj się o tym i wybierz się z nami na zwiedzanie skarbów Armenii: tętniącym życiem miast i winiarni, gdzie tworzone jest wyśmienite wino!

Winiarskie skarby Armenii

Wycieczki winiarskie do Armenii często kierują się do regionu Areni, znanego z odmiany winogron o tej samej nazwie. To właśnie w Areni odkryto jaskinię, w której znajduje się najstarsza winnica świata, co stanowi nie lada atrakcję dla entuzjastów enoturystyki. Tę winiarnię datuje się na aż 6100 lat! Degustacje w lokalnych winiarniach pozwalają odkryć bogactwo smaków win powstających z owoców granatu i moreli, które są szczególnie cenione w całym kraju.

Armenia – kraina win i niezapomnianych atrakcji

Oprócz wspaniałych winnic, Armenia oferuje również bogatą paletę innych atrakcji. Znajdziesz tutaj takie atrakcje, jak: jezioro Sewan i historyczne zabytki, takie jak świątynia Garni, czy klasztor Geghard. Armenia zaprasza do odkrywania swoich skarbów. Plac Republiki w stolicy kraju, z jego kolorowymi fontannami i gościnnymi ludźmi, stanowi doskonałe miejsce do rozpoczęcia podróży po kraju.

Wina Armenii serwowane w restauracjach (i nie tylko), zarówno te czerwone, jak i białe, znakomicie komponują się z lokalną kuchnią, pełną aromatycznych potraw z granatów, moreli i innych lokalnych owoców. Restauracje i stragany w całym kraju oferują niezapomniane doznania kulinarne, które są nieodłącznym elementem każdej wycieczki winiarskiej. Koniak armeński, choć różni się od włoskich tradycji, również zasługuje na uwagę i stanowi doskonałe uzupełnienie do kulinarnych poszukiwań.

Odkryj Armenię z wycieczkami winiarskimi

Armenia, z jej bogatą historią i kulturą, oferuje niezapomniane przeżycia w każdym swoim zakątku. Miasto Erywań, położone na malowniczym wzgórzu, kryje w sobie tajemnice dawnych czasów, które odkryć można w pobliżu licznych, historycznych świątyń i winiarni. Ta winiarska stolica świata, usytuowana w malowniczych górach, zachęca do odkrywania lokalnych winnic, gdzie lokalni winiarze są otwarci na gości i chętnie dzielą się swoim winem. Odkrywanie armeńskiej kultury winnej to również okazja do zwiedzania zabytków, gdzie historia i tradycja winiarstwa łączą się, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która zachwyca gości z całego świata.

Wycieczki winiarskie po Armenii to nie tylko degustacje wina, ale także możliwość poznania bogatej kultury i historii tego niezwykłego kraju. Od zwiedzania starożytnych świątyń i klasztorów pośród górskich krajobrazów, po relaks nad jeziorem Sewan i odkrywanie lokalnych tradycji na straganach i w winiarniach – Armenia oferuje pełne spektrum doświadczeń dla każdego podróżnika. Ciesz się gościnnością Armenii, jej winami i niezwykłymi atrakcjami, które sprawią, że każda wizyta w tym kraju będzie niezapomniana. Sprawdź naszą ofertę podróży winiarskich do Armenii i zapisz się już dziś na niezapomnianą wycieczkę!

Zapisz się do
naszego newslettera!