USA

Stany Zjednoczone – dla jednych ziemia obiecana, dla innych kraj tak odległy, że prawie niewyobrażalny, a dla grona koneserów, kraj pochodzenia wina z ogromnym potencjałem.

Oferty Archiwalne

Wyjazdy Operowe
październik 2022

Wino i Metropolitan Opera w Nowym Jorku

10 dni
2022
Wyjazdy Operowe
kwiecień 2022

Wino i Metropolitan Opera w Nowym Jorku

10 dni
2022
Wyjazdy Operowe
wrzesień 2018

Wino i opera w Nowym Jorku

10 dni
2018

USA wycieczki winiarskie

Stany Zjednoczone – dla jednych ziemia obiecana, dla innych kraj tak odległy, że prawie niewyobrażalny, a dla grona koneserów, kraj pochodzenia wina z ogromnym potencjałem. USA jest po Francji, Hiszpanii i Włoszech czwartym krajem na świecie pod względem produkcji wina. Wytwarza się je w każdym stanie od Waszyngtonu po Florydę, jednak amerykańską stolicą winiarstwa jest bez wątpienia Kalifornia. Stąd pochodzi 90% win całych Stanów. To tutaj w 1799 roku otwarto pierwszą komercyjną winnicę i to tu leżą Dolina Napa i Sonoma, a więc amerykańskie zagłębie winnictwa.

Ale USA to także wschodnie wybrzeże, gdzie czekają niezwykłe atrakcje winiarskie i nie tylko! Zwiedzanie Nowego Jorku, Waszyngtonu, Filadelfii, udział w wyjątkowych wydarzeniach, podziwianie majestatycznych zabytków Stanów Zjednoczonych, wyjątkowe miejsca, degustacja win z Pensylwanii, a wszystko w doborowym towarzystwie i wyjątkowych standardach. Czas spędzony w podróży Stanach Zjednoczonych, może okazać się przygodą życia! Na własne oczy zobacz amerykańskie miasta, poczuj ich klimat, poznaj kulturę. Sprawdź nasze oferty!