INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

kurs sommelierski

Na winie trzeba i warto się znać. Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z nim pokazało, że zdobywanie wiedzy o winie może być nie tylko nauką, ale spędzony czas na poznawaniu tajników z zakresu win, staje się prawdziwą przyjemnością. Kurs sommelierski organizowany przez nas,  skierowany jest zarówno do hobbystów, jak i osób, których praca zawodowa związana jest z winem – właścicieli i menedżerów restauracji, pracowników szeroko pojętej gastronomii, obsługi hoteli itp. Przeprowadzimy Państwa przez podstawowe aspekty kursu dla początkujących, poprzez szkolenie dla średniozzawansowanych, na kursie dla zaawansowanych kończąc.

Każde przeprowadzone przez nas szkolenie ma na celu naukę czerpania jak największej przyjemności z degustacji. Z nami poznasz najlepsze wina świata. Krok po kroku uczestnicy kursu wprowadzani są w bogaty świat trunku, zdobywając bezcenną wiedzę na temat produkcji win, szczepów winogron, regionów winiarskich, metod degustacji i klasyfikacji, zasad takich jak dobór wina do potraw, ich charakterystyka oraz wiele różnych aspektów, niezbędnych w pracy sommeliera.

Przygotowany na najbliższy rok szeroki wybór kursów i szkoleń z wina, pozwoli każdemu znaleźć dogodny termin, aby nie tylko poszerzyć swoją winiarską wiedzę, ale również w ramach kursu przyjemnie i kreatywnie spędzić czas. Każdy kurs i warsztaty pozwalają uczestnikom stać się ekspertami z wiedzy o winie. 

Oferta skierowana jest do wszystkich winoznawców na każdym poziomie wiedzy. W świecie wina istnieje jeszcze mnóstwo nieodkrytych obszarów, dlatego szkolenie nowych miłośników sztuki sommelierskiej stanowi dla nas misję, aby rozsławiać tę niesamowitą dziedzinę, jaką jest enologia, a więc nauka o winach. Kursy i szkolenia, które organizujemy, to przystępnie przedstawiona wiedza i profesjonalne warsztaty szkoleniowe.

Kurs sommelierski przeprowadzamy zazwyczaj w Dworze Sieraków. Jest to niezwykłe miejsce z winną tradycją, w którym w ciągu roku odbywa się wiele wydarzeń winiarskich.

Zajęcia prowadzą redaktorzy magazynu „Czas Wina” – sommelierzy, wykładowcy akademiccy oraz jurorzy międzynarodowych konkursów winiarskich.

Czas trwania uzależniony jest od oferty. Nasze kursy to nie tylko informacje i wiedza o winie, ale także degustacje win z całego świata. Z nami dołączą Państwo do prestiżowego grona sommelierów!

Terminy zajęć znajdują się w szczegółach każdej oferty kurs sommelier. Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem, chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

Zapraszamy do skorzystania z oferty!