Polska jest sexy! Premierowo zapraszam na kolejny wakacyjny kierunek wyjazdowy po polskie wino i potężną dawkę artystycznych atrakcji. Nie zabraknie elektryzującej sztuki Tamary Łempickiej, której wystawę obejrzymy w Lublinie podczas specjalnego spotkania z kustoszem muzeum. Po najpiękniejsze przykłady renesansu wyskoczymy do Zamościa. Spędzimy popołudnie na zielonym Roztoczu z kieliszkiem schłodzonego wina z tutejszych winnic. Leniwy odpoczynek w parku zdrojowym w Nałęczowie połączymy z lekcją polskiego – tu przecież bywali i tworzyli najwięksi: Żeromski i Prus. Napijemy się również wina od … Sienkiewicza! A że polskie wino jest nam wyjątkowo bliskie, zamieszkamy w Dworze Sanna**** – miejscu  słynącym nie tylko z pięknych wnętrz, wspaniałej atmosfery i ekologicznych praktyk, ale przede wszystkim z nagradzanych win i eksperymentatorskiej natury winemakera.  Do tego kolacje w rytmie slow food, długie przy winie wieczory a wakacyjny duch sierpniowej aury doda nam skrzydeł.

Zaprasza Justyna Korn-Suchocka.

Najważniejsze atrakcje

ikona_2_4-star-hotel

Zamieszkaj w ekskluzywnym dworze słynącym z wina

podroze_green_paintings

Daj się uwieść Tamarze Łempickiej

wine-02

Spróbuj win od Sienkiewicza

menu-card

Dowiedz się co łączy szwedzki stół z Zamościem

PODROZE-GREEN-RENESANS

Zobacz najlepsze przykłady renesansu w Polsce

podroze-green-wiosna

Spędź leniwe popołudnie na Roztoczu

ic_pzw_icon_riksza_psw_icon_tasma_filmowe

Poznaj fascynującą historię rodziny Zamojskich

map

Odpocznij od zgiełku życia w ekologicznej wiosce

Plan wycieczki

Przyjazd do Dworu Sanna****. Zakwaterowanie i kolacja powitalna.

 

 

 

Przedpołudnie spędzimy w Dworze Sanna zapoznając się z tutejszymi winami i ekologicznymi praktykami w winnicy i w ogrodzie. Rodzinne przedsięwzięcie budzi od lat wiele emocji wśród publiczności winiarskiej. Winnica prowadzona jest w sposób biodynamiczny. Za sprawą Karola Nizio powstają w niej wina nietuzinkowe, często zaskakujące, ale zawsze na najwyższym poziomie.

Po brunchu wybierzemy się do Lublina. To miasto z wielokulturową przeszłością przyciąga piękną architekturą starego miasta, olśniewającą  średniowiecznymi polichromiami Kaplicą Świętokrzyską na zamku oraz pracami Tamary Łempickiej. Jej obrazy sprzedawane są na aukcjach w rekordowych cenach – elegancki, oniryczny styl malarski tej wyrafinowanej artystki i kobiety podbił serca koneserów sztuki na całym świecie.  Wystawę obejrzymy w towarzystwie historyka sztuki z tutejszego muzeum. Po spacerze śladami dawnego Lublina i wizycie na wieży zamkowej, kolacja w restauracji Spokojna 2 – gorącym punkcie na kulinarnej mapie Lublina.

Po śniadaniu wybierzemy się do Pałacu w Kozłówce – reprezentacyjnej siedziby rodu Zamojskich. Zwiedzimy piękny, zachowany bez zmian od przebudowy w XIX wieku pałac z bogatymi zbiorami mebli i obrazów, pospacerujemy po parku w stylu barokowym, a także zajrzymy do muzeum socrealizmu, przywołującego wprawdzie nienajlepszy okres w polskiej sztuce, ale warty uwagi jako świadectwo najnowszej historii.  Po uczcie dla ducha przyjdzie czas na (niejeden) kieliszek wina w winnicy Sienkiewicz. Czy słynne nazwisko pomaga w sprzedaży i jakie odmiany udają się najlepiej na Lubelszczyźnie – o tym porozmawiamy z właścicielami przy lunchu i degustacji. Popołudniu odpoczniemy w Nałęczowie – uroczym miasteczku, w którym czas zdaje się płynąć w nieco innym rytmie. Zwiedzanie Nałęczowa połączymy z powtórką z języka polskiego. Słynne powieści Prusa i Żeromskiego będą nam towarzyszyć również w magicznym, lessowym wąwozie. Czas wolny na dalsze spacery po Parku Zdrojowym i posiłek. Chętnych zapraszamy na kolację do niezwykłego miejsca między Lasem a Niebem w ekologicznej wiosce SPA położonej tuż pod Nałęczowem. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

Ten dzień poświęcimy na atrakcje Roztocza. Przede wszystkim zwiedzimy Zamość – prawdziwą perłę renesansu ze świetnymi przykładami tzw. renesansu lubelskiego. Miasto stworzone przez ordynata Zamojskiego do dziś zachwyca nienaruszoną tkanką architektoniczną i urbanistyczną, która oddaje zamysł miasta idealnego, jaki przyświecał jego włoskim architektom. Nie przypadkiem Zamość zwany jest Padwą północy a stare miasto wpisane zostało na światową listę dziedzictwa UNESCO. Dowiemy się także i przekonamy osobiście z kieliszkiem wina w ręku, jak trafiło do polskiego słownika pojęcie szwedzkiego stołu, które narodziło się właśnie w Zamościu. Czas wolny na lunch będzie okazją do dalszego podziwiania tego pięknego miasta.

Popołudnie spędzimy na Roztoczu. Wpierw wstąpimy do położonego na malowniczej wyspie dawnego teatru Marysieńki Sobieskiej w Zwierzyńcu. Potem podziwiać będziemy piękno Roztoczańskiego Parku Narodowego podczas przejażdżki do punktu widokowego i winnicy. Degustację win w lokalnej winiarni połączymy z kolacją w stylu slow food i dobrą zabawą w pięknym otoczeniu wzgórz i lasów.  Wieczór w Dworze Sanna.

 

Po śniadaniu wykwaterowanie, czas na zakupy w dworskim sklepiku i drogę powrotną.

Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.

Gwarantujemy:

  • przejazdy na miejscu;
  • zakwaterowanie – 4 noclegi w pokojach dwuosobowych w Dworze Sanna**** (pokoje jednoosobowe za dopłatą  250 PLN);
  • wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od programu);
  • wino do obiadów/kolacji w ilości ok. ½ butelki na osobę;
  • wizyty i degustacje zgodnie z programem;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
  • opiekę pilota-specjalisty winiarskiego podczas całej wycieczki;
  • materiały informacyjne
Dodatkowo płatne:
  • dopłata do pokoju jednoosobowego – 250 PLN;
  • posiłki, napoje oraz świadczenia niewymienione w ofercie;
  • ewentualne dodatkowe bilety wstępu do obiektów innych niż zaplanowane na trasie wycieczki;
  • fakultatywna kolacja w restauracji Między Lasem a Niebem w ekologicznej wiosce SPA – 280 PLN/os;

Przewodnikiem wycieczki będzie:

Justyna Korn

Od wielu lat związana z Grupą Dom Wina, od 2023 roku na stałe w ekipie Podróże z winem organizuje i z entuzjazmem pilotuje wycieczki enoturystyczne, prowadzi eventy i degustacje winiarskie.

Masz pytania odnośnie naszej oferty? Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Renasans i wino

11.08
- 15.08.2024
5 dni

Relacje z podróży - Polska:

26 stycznia bieżącego roku miała miejsce w Warszawie dość niezwykła kolacja klubowa, podczas której uczestnicy próbowali win Biondi-Santi z legendarnej toskańskiej winiarni Il Greppo, w której pod koniec XIX wieku narodziło się najsłynniejsze toskańskie wino – brunello di montalcino.
W styczniu bieżącego roku, mniej więcej po miesięcznej przerwie, zima przypomniała sobie, że to jednak jej czas, i wypadałoby zaakcentować go kolejnym wystąpieniem… Akurat wypadło na okres od 19 do 22 stycznia, które to daty pokrywały się dokładnie z wycieczką po krakowskim grodzie śladami gotyku, a także impresjonistów. W efekcie atrakcji było co niemiara.
Ojcowski Park Narodowy nie od dziś stanowi ulubioną weekendową destynację mieszkańców Krakowa. Można tu pospacerować, pojeździć na rowerze czy konno, nasycić wzrok wyjątkowej urody krajobrazami, zwiedzać zabytki, a od jakiegoś czasu też degustować wyjątkowe, jak najbardziej lokalne, wina.
Wczytujemy więcej relacji...

Renasans i wino

Po uzupełnieniu i wysłaniu formularza poczekaj dopóki nie zostaniesz przekierowany na stronę z podziękowaniem.

Imię *
Nazwisko *
Numer telefonu *
Adres email *
Adres *
Ilość osób chętnych na wyjazd *
Dodatkowe uwagi

Po uzupełnieniu i wysłaniu formularza poczekaj dopóki nie zostaniesz przekierowany na stronę z podziękowaniem.

Renasans i wino

Po uzupełnieniu i wysłaniu formularza poczekaj dopóki nie zostaniesz przekierowany na stronę z informacją o zapisie na listę rezerwowych.

Imię *
Nazwisko *
Numer telefonu *
Adres email *
Adres *
Ilość osób chętnych na wyjazd *
Dodatkowe uwagi

Po uzupełnieniu i wysłaniu formularza poczekaj dopóki nie zostaniesz przekierowany na stronę z informacją o zapisie na listę rezerwowych.

Zapisz się do
naszego newslettera!