Meksyk

Z czym kojarzy Ci się Meksyk? Nieokiełznana przyroda, wspaniałe zabytki związanie z prekolumbijskimi kulturami Majów i Azteków, a może wspaniała meksykańska kuchnia? Z naszym biurem podróży Meksyk jest w zasięgu ręki!

Oferty Archiwalne

Wyjazdy winiarskie
styczeń 2024

Wyprawa do Meksyku – Między tequilą a winem

12 dni
2024
Wyjazdy winiarskie
listopad 2021

Wyprawa do Meksyku

11 dni
2021

Relacje z podróży

Barwny i ekscytujący pod wieloma względami Meksyk nie jest może krajem o najsilniejszych konotacjach winiarskich, dlatego tym bardziej cieszy, że już kolejny raz z członkami Klubu Domu Wina udało się nam odbyć niezapomnianą wyprawę w tamte strony. Przemierzyliśmy znaczną część olbrzymiego terytorium Meksyku przemieszczając się z zachodnich rubieży do jego serca czyli Ciudad de México.
Olbrzymi, wielokulturowy, bardzo zróżnicowany praktycznie pod każdym względem Meksyk większość przybyszów zachwyca, niektórych szokuje, ale chyba nikogo nie pozostawia na swą specyfikę obojętnym. Chcąc poznać jako tako ten kraj wypadałoby odwiedzić go przynajmniej kilka razy, a i tak pozostawałby niedosyt. Tak wiele jest tu do zobaczenia, poznania, skosztowania.
To, że Meksyk jest bajkowo kolorowy, pełen zabytków, zniewalających krajobrazów i smakowitości, wie każdy, kogo chociaż trochę interesuje kultura Ameryki Środkowej.

Winiarska wycieczka do Meksyku

Wycieczki enoturystyczne do Meksyku

Z czym kojarzy Ci się Meksyk? Nieokiełznana przyroda, wspaniałe zabytki związanie z prekolumbijskimi kulturami Majów i Azteków, a może wspaniała meksykańska kuchnia? Z naszym biurem podróży Meksyk jest w zasięgu ręki!

Enoturystyka w Meksyku

Pierwsze winiarnie założyli w Meksyku Hiszpanie już w okolicach 1521 roku. Rozwój winiarstwa nie trwał jednak długo, ponieważ król Hiszpanii wydał dekret, który zakazał produkcji win na terenie Meksyku. Odrodzenie meksykańskiego winiarstwa nastąpiło dopiero w latach 20. XX wieku. Najpopularniejsze regiony, w których produkowane jest meksykańskie wino to:

  • Sonora,
  • Coahuila,
  • Durango,
  • Zacatecas,
  • Querétaro,
  • Dolina Gaudalupe,
  • Los Cabos,
  • Oriente.

Mieszkańcy Meksyku spożywają około 40% wina produkowanego na terenie ich kraju. W kraju położonym nad Zatoką Meksykańską duże znaczenie ma także kuchnia. Kuchnia meksykańska wyróżnia się bardzo wyrazistymi smakami potęgowanymi przez bogate w smaku przyprawy.

Meksyk jest przepełniony atrakcjami turystycznymi

W Playa del Carmen znajdują się niesamowite piaszczyste, piękne plaże, które są ogrzewane nie tylko przez Słońce, ale także przez Zatokę Meksykańską. Znajdują się tutaj jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Wycieczki objazdowe po Meksyku nie mogą odbyć się bez zobaczenia atrakcji wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kraj położony nad Oceanem Spokojnym ma do zaoferowania nie tylko mnóstwo zabytkowych atrakcji, ale także świetny ciepły klimat.

Na niekwestionowaną atrakcyjność tego kraju Ameryki Łacińskiej w równym stopniu składa się bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe. To tutaj super nowoczesne miasta współistnieją z tradycyjnymi osadami w dżungli zamieszkałymi przez rdzenną ludność indiańską. Wielokulturowość, wspaniała, nieujarzmiona przyroda i budzące respekt relikty przeszłości stawiają Meksyk w gronie państw, które koniecznie trzeba odwiedzić. Nasze ekskluzywne wycieczki winiarskie do Meksyku obfitują w niezapomniane atrakcje. Gwarantujemy komfortową podróż, noclegi w hotelach o standardzie ****, wyżywienie w renomowanych restauracjach, wina do posiłków, prywatne, komentowane degustacje win, bilety wstępu w cenie wycieczki, polskojęzycznego przewodnika i wiele więcej! Sprawdź nasze oferty, bo warto!

Wybierz się z nami w wyjątkową podróż do kraju Azteków i Majów. Dni spędzone w Meksyku będą wspaniałą przygodą. Zapierające dech w piersiach miejsca, łączące nowoczesność z tradycją miasta, pyszna kuchnia i… znakomite wina Meksyku – to i jeszcze więcej przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie.

Meksyk nie jest krajem słynącym z produkcji winiarskiej, jednak w tutejszych bodegach powstają świetne wina, o czym przekonasz się bez trudu podczas każdej naszej wycieczki. Zwiedzisz winnice w Dolnej Kalifornii, poznasz procesy produkcji wina, a także historię miejscowego winiarstwa.

Skorzystaj z naszych ofert i poznaj Meksyk z najlepszej strony.

Zapisz się do
naszego newslettera!