Weekend ze sztuką. Artyści, marszandzi i żywe obrazy

Zapraszam na weekend ze sztuką, winem i dobrą kuchnią. Tym razem bierzemy na warsztat sztukę współczesną. Zarówno tę w wydaniu klasycznym, z  XX wieku wystawianą w szacownym Muzeum Narodowym, jak i awangardową prezentowaną w słynnym krakowskim MOCAKU. Spotkamy się z artystą malarzem – profesorem ASP w jego pracowni, porozmawiamy z marszandem o trendach na rynku sztuki, a także przyjrzymy się sztuce na talerzu. Naszej podróży szlakiem kodów współczesnej kultury towarzyszyć będzie Małgorzata Kaczmarska – malarka i wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wytchnienia od wysokich, artystycznych wrażeń poszukamy w bardziej przyziemnych przyjemnościach: doskonałej kuchni i dobranych do dań winach.

Najważniejsze atrakcje

pzw_paleta_malarska_icon

Namaluj arcydzieło pod okiem profesjonalisty

sztuka_nowoczesna_3

Zobacz, jak wygląda współczesna martwa natura

Rzeźba i wino

Wypij kieliszek szampana w pracowni malarskiej

PODROZE-GREEN-RENESANS

Przekonaj się, że Tadeusz Kantor wielkim artystą był

menu-card

Przenieś się w świat magicznych symboli kuchni izraelskiej

savings

Dowiedz się, jak kupować i sprzedawać dzieła sztuki

theatre

Zanurz się w klimat artystycznych przeżyć XX wieku

menu

Zjedz kolację inspirowaną najpiękniejszymi obrazami polskich twórców

Plan wycieczki

Powitanie w Dworze Sieraków i przejazd autokarem do Krakowa. Popołudnie i wieczór spędzimy na krakowskim Podgórzu, dawnej dzielnicy przemysłowej, która po rewitalizacji stała się „najgorętszym” adresem Krakowa. Odwiedzimy położone obok słynnej fabryki Schindlera muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, gdzie zobaczymy intrygującą wystawę „Jedzenie w sztuce”. Po drodze do Cricoteki – muzeum poświęconego twórczości Tadeusza Kantora – przyjrzymy się sztuce ulicy czyli muralom. Współczesna architektura budynku Cricoteki również nie pozostawi nikogo obojętnym. Po zwiedzaniu wystawy z kuratorem, kolacja z winami Izraela na Podgórzu. Powrót do Dworu Sieraków.

Drugie śniadanie mistrzów czyli poranek w pracowni malarskiej z kieliszkiem szampana wprowadzi nas w twórczy klimat i pozwoli lepiej zrozumieć twórcze zmagania artystów. Ich najlepsze efekty obejrzymy w Muzeum Narodowym podczas zwiedzania wystawy sztuki XX wieku z komentarzem Małgorzaty Kaczmarskiej. Po czasie wolnym na lunch w centrum Krakowa, odwiedzimy komercyjną galerię grafiki i rysunku, by porozmawiać o rynku sztuki w Polsce. Po powrocie do Dworu Sieraków i odpoczynku, kolacja „Martwa natura czyli sztuka do zjedzenia”, której menu i wina inspirowane będą obrazami stworzonymi przez polskich artystów XX wieku.

Przed południem czas wolny na odpoczynek i atrakcje SPA. Po południu zapraszamy na warsztaty malarskie przy winie – Dwór Sieraków zamieni się na chwilę w pracownię artystyczną, gdzie zapach farb zmiesza się z aromatami wina. Dzieła sztuki, które powstaną podczas warsztatów będą świetną pamiątką z tego weekendu. Po wysiłku twórczym i zasłużonym odpoczynku świąteczna kolacja z winem z okazji 11 listopada, której motywem przewodnim będą tradycje świętomarcińskie różnych krajów Europy.

Po śniadaniu i wymeldowaniu, czas na powroty.

Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.

Gwarantujemy:

  • przejazdy na miejscu;
  • zakwaterowanie – 3 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu Dwór Sieraków (pokoje
  • jednoosobowe za dopłatą 450 PLN);
  • wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od programu);
  • wino do obiadów/kolacji w ilości ok. ½ butelki na osobę;
  • wizyty i degustacje zgodnie z programem;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
  • opiekę pilota-specjalisty winiarskiego oraz historyka sztuki;
  • warsztaty malarskie;
  • materiały informacyjne.
Dodatkowo płatne:
  • dopłata do pokoju jednoosobowego – 450 PLN;
  • posiłki, napoje oraz świadczenia niewymienione w ofercie;
  • ewentualne dodatkowe bilety wstępu do obiektów innych niż zaplanowane na trasie wycieczki

Przewodnikiem wycieczki będzie:

Justyna Korn

Od wielu lat związana z Grupą Dom Wina, od 2023 roku na stałe w ekipie Podróże z winem organizuje i z entuzjazmem pilotuje wycieczki enoturystyczne, prowadzi eventy i degustacje winiarskie.

Masz pytania odnośnie naszej oferty? Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Weekend ze sztuką. Artyści, marszandzi i żywe obrazy

08.11
- 11.11.2024
4 dni

Cena

3590 PLN

Cena:

3590 PLN

Relacje z podróży - Polska:

26 stycznia bieżącego roku miała miejsce w Warszawie dość niezwykła kolacja klubowa, podczas której uczestnicy próbowali win Biondi-Santi z legendarnej toskańskiej winiarni Il Greppo, w której pod koniec XIX wieku narodziło się najsłynniejsze toskańskie wino – brunello di montalcino.
W styczniu bieżącego roku, mniej więcej po miesięcznej przerwie, zima przypomniała sobie, że to jednak jej czas, i wypadałoby zaakcentować go kolejnym wystąpieniem… Akurat wypadło na okres od 19 do 22 stycznia, które to daty pokrywały się dokładnie z wycieczką po krakowskim grodzie śladami gotyku, a także impresjonistów. W efekcie atrakcji było co niemiara.
Ojcowski Park Narodowy nie od dziś stanowi ulubioną weekendową destynację mieszkańców Krakowa. Można tu pospacerować, pojeździć na rowerze czy konno, nasycić wzrok wyjątkowej urody krajobrazami, zwiedzać zabytki, a od jakiegoś czasu też degustować wyjątkowe, jak najbardziej lokalne, wina.
Wczytujemy więcej relacji...

Weekend ze sztuką. Artyści, marszandzi i żywe obrazy

Po uzupełnieniu i wysłaniu formularza poczekaj dopóki nie zostaniesz przekierowany na stronę z podziękowaniem.

Imię *
Nazwisko *
Numer telefonu *
Adres email *
Adres *
Ilość osób chętnych na wyjazd *
Dodatkowe uwagi

Po uzupełnieniu i wysłaniu formularza poczekaj dopóki nie zostaniesz przekierowany na stronę z podziękowaniem.

Weekend ze sztuką. Artyści, marszandzi i żywe obrazy

Po uzupełnieniu i wysłaniu formularza poczekaj dopóki nie zostaniesz przekierowany na stronę z informacją o zapisie na listę rezerwowych.

Imię *
Nazwisko *
Numer telefonu *
Adres email *
Adres *
Ilość osób chętnych na wyjazd *
Dodatkowe uwagi

Po uzupełnieniu i wysłaniu formularza poczekaj dopóki nie zostaniesz przekierowany na stronę z informacją o zapisie na listę rezerwowych.

Zapisz się do
naszego newslettera!