Wyświetlanie 1–16 z 47 wyników
Zapraszamy na spotkanie z tradycją kulinarną Krakowa. Tą wywodzącą się ze średniowiecza, kiedy to w okolicach dzisiejszego lotniska Balice uprawiano z sukcesem figi i karczochy, pobliskie wzgórze Tynieckie porastała winorośl, a bogate mieszczaństwo raczyło się konfetami. Także tą dziewiętnastowieczną – pierwszych lokali z handelkiem, rezusów, kawiarni i restauracji. Nie zabraknie też najnowszych smaków i trendów
z kulinarnej mapy miasta. O krakowskich smakach opowiedzą nam dziennikarze kulinarni, pasjonaci historii Krakowa i slowfoodowych tradycji. Nie zabraknie tradycji winiarskiej starego i nowego Krakowa – węgrzynów, lokalnych win i piw.
Szczecin, „miasto – pływający ogród”, zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na piękne położenie. Nagrodzony w najbardziej prestiżowym konkursie architektonicznym Europy zjawiskowy budynek filharmonii im. Karłowicza i jedna z najpiękniejszych scen operowych Polski to artystyczne wizytówki miasta. W pełnych tajemnic piwnicach przechowywana jest legendarna Starka – polska wódka, której tradycja sięga wielu wieków wstecz. Niezwykłe dzieje Pomorza Zachodniego, związanego z Piastami i Jagiellonami oraz historią dynastii Gryfitów zdają się być na wyciągnięcie ręki dzięki pieczołowicie odrestaurowanym szczecińskim zabytkom. Jeśli dodamy do tego świetne polskie wina z niedalekich winnic Turnau i Kojder oraz nagradzane na światowych konkursach miody tworzone w cieniu pomorskiej komandorii Templariuszy, odkryjemy nową perłę na polskim szlaku kultury i wina.
Ogrody Wina to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz winiarski w Polsce. Jak co roku, podczas jej trwania, w Dworze Sieraków odbywają się warsztaty, szkolenia i degustacje. Chętnym proponujemy dłuższy, weekendowy pobyt, poszerzony o uroczystą kolację z winiarzami, dodatkowe degustacje komentowane oraz całodniową wyprawę po kulinarnych i artystycznych zakątkach Małopolski. Tym razem uczestnicy będą mogli odwiedzić pięknie położone winnice w Rybnej oraz romantyczne ruiny zamku Tenczyn.
Sandomierz to położone na malowniczej skarpie nad Wisłą miasto, którego historia sięga początków państwa polskiego. Tutejszy średniowieczny układ ulic w połączeniu z gotyckimi kościołami, renesansowym ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami przy rynku tworzy jedyny w swoim rodzaju klimat.
Tegoroczną edycję weekendu z kulturą żydowską rozszerzamy o dodatkowy dzień. Zaczynamy już 11 listopada świętomarcińską kolacją z gęsiną w roli głównej. Kolejne dwa dni poświęcimy w całości kulturze, historii i tradycjom żydowskim. W średniowieczu na podkrakowskim Kazimierzu osiedlali się przybyli z całej Europy żydowscy kupcy, artyści, poeci i myśliciele. Dzięki nim przez kolejne stulecia Kazimierz był ważnym ośrodkiem kultury i nauki. Dziś odwiedzają go turyści z całego świata, by poczuć niezapomniany klimat jednej z najlepiej zachowanych żydowskich dzielnic starej Europy. Zapraszamy do wspólnej wyprawy w świat kultury i tradycji. Doskonale pomogą nam w tym izraelskie wina, które będziemy degustować i poznawać podczas całego weekendu.
Kraków to miasto z teatrem związane niemal od zawsze. Działa tu jedna z najsłynniejszych scen w Polsce – Narodowy Stary Teatr. Podczas dwóch dni spróbujemy spojrzeć na to niepowtarzalne miasto z perspektywy ludzi teatru – zarówno tych, którzy żyli tu i tworzyli przed laty, jak i kreujących polską scenę obecnie.
Prezentujemy Państwu program kompleksowego szkolenia sommelierskiego skierowanego głównie do osób pracujących w restauracjach, ale także do miłośników win, którzy chcą zgłębić swoje umiejętności i wiedzę winiarską.
„Cudze chwalicie, swego nie znacie…” jak pisał Stanisław Jachowicz, a przecież „Piękna nasza Polska cała” można by rzec za Wincentym Polem. Poznawaj Polskę razem z nami! Oferujemy niezwykłe wycieczki tematyczne wokół polskiego wina w różne rejony naszej ojczyzny. Wycieczki po Polsce mogą być niezapomnianą przygodą! Poznawaj regiony kraju i polskie winnice, początki tradycji winiarskiej, miejscowe zwyczaje, zwiedzaj, oglądaj, pogłębiaj swoją wiedzę na temat polskiego wina. Polska jest piękna, a my pokażemy Ci jak bardzo! Zwiedzanie winiarni to forma spędzania wolnego czasu, która staje się z roku na rok coraz bardziej popularna. Możliwość zwiedzenia winnicy kusi nie tylko koneserów win. Produkcja wina począwszy od sadzenia odpowiednich odmian winorośli, poprzez zbiory owoców, po leżakowanie i butelkowanie to nie lada ciekawostka. Warto odwiedzić zatem choćby najbliższą winnicę, aby przekonać się, jak powstaje popularny trunek oraz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia winnicy, uprawy i zbioru winogrona, a także rozwoju winiarstwa w Twoim regionie.
Na terenie Polski funkcjonuje setki winnic i ciągle powstają nowe. Mali producenci działają obok tych dużych, znanych w kraju i często poza jego granicami, kontynuując setki lat tradycji polskiego winiarstwa. Tak, to nie żart. Pierwsza winnica powstała tutaj już w XII wieku, a wraz za nią pierwszych nasadzeń dokonano w kolejnych lokalizacjach głównie w południowych regionach: w obecnym województwie świętokrzyskim, małopolskim, Dolnym Śląsku, Podkarpaciu, w lubelskiem, a nawet w okolice Zielonej Góry, Włocławka, czy Płocka. W odpowiedzi na zainteresowanie na Podkarpaciu powstały pierwsze szlaki winiarskie, a za wzorem idą także inne regiony Polski. Dzisiaj winiarnie zlokalizowane są na terenie całego kraju od Jasła po Szczecin, oferując pasjonującym się w winiarstwie turystom wiele atrakcji od degustacji po poznawanie tajników w uprawie winorośli, w której specjalizuje się dana winiarnia. Z każdą winnicą wiąże się niezliczona ilość ciekawych historii, a także pasjonująca historia. Właściciele zarządzający winnicą próbują z sukcesem przywrócić dawną świetność polskiemu winiarstwu.
Oferujemy Ci niecodzienne doznania kulturalne m.in możliwość zwiedzania winnicy i degustacji win wraz z dodatkowymi atrakcjami. Zobacz, jakie wyjątkowe oferty poza zwiedzaniem winiarni przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie. Z nami masz możliwość uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach, wśród których znajduje się nie tylko zwiedzanie winnic, ale także m.in. noc w operze, czy festiwal muzyczny. Podążaj szlakiem polskich noblistów, obcuj ze sztuką i wykwintną kuchnią, w końcu poznawaj winiarskie tradycje naszego kraju i tajemnice polskich winnic. Niemal każda winnica znajduje się w pięknych okolicznościach przyrody, z dala od zgiełku miasta. Gospodarstwo położone na zboczu pagórków gwarantuje niezapomniane, malownicze widoki.
Polska ma wiele do zaoferowania jeśli chodzi o winiarstwo. Ruszaj w niezapomnianą podróż do bardziej lub mniej znanych polskich miejscowości, której tematem przewodnim jest polskie wino! Zwiedzanie winnicy i miejsc związanych z polskim winiarstwem może okazać się początkiem wspaniałej enologicznej przygody dla osób dotąd niezwiązanych z tematem winiarstwa.
Dzięki naszej bogatej ofercie możesz odwiedzić wyjątkowe miejsca słynące z polskiej produkcji wina, dowiedzieć się jak wyglądają warunki rozwoju i uprawa winorośli w naszym klimacie, poznać szczepy i odmiany winorośli produkowane z nich trunki wysokiej jakości. Zwiedzanie polskich winnic to przede wszystkim ludzie – pasjonaci zarażający swoją energią i miłością do tego wyjątkowego trunku, poznawanie tajników uprawy winorośli w naszym regionie i klimacie, gdzie nie uniknie się niskich temperatur, przekonanie się na własne oczy jak powstają polskie wina, które znajdują uznanie nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie, wspólne zbieranie winorośli oraz poznanie właściwości win z nich wytworzonych. W czasie podróży po Polsce zwiedzimy niesamowite miejsca, które Cię oczarują, będziemy uczestniczyć w wydarzeniach winiarskich, kosztować najlepszych polskich win. W wielu miejscach regularnie są organizowane degustacje win. Warto z nami udać się w tą niesamowitą podróż. Zwiedzanie winnicy to dla gości niezwykła przygoda. Właściciele chętnie dzielą się ciekawymi opowieściami na temat produkcji wina i uprawy winorośli, nie brakuje także ciekawostek i anegdot. To magiczne miejsce przenosi turystów jakby w inny świat. Poznaj winnice w Polsce i przekonaj się, że nasz kraj nie jest pustym miejscem na winiarskiej mapie świata!