Polska

Na terenie Polski funkcjonuje setki winnic i ciągle powstają nowe. Mali producenci działają obok tych dużych, znanych w kraju i często poza jego granicami, kontynuując setki lat tradycji polskiego winiarstwa…

Aktualne oferty

czerwiec 2024

Ogrody Wina, winnice i browary Pogórza Beskidzkiego. Slow food pod Krakowem

4 dni
2024
Wyjazdy winiarskie
czerwiec 2024

Ogrody Wina 2024 – pakiet z Krakowem

3 dni
2024
Noce Wina
czerwiec 2024

Noc wina w Krakowie. Wielkie wina Hiszpanii – Rueda i Ribera del Duero

1 dzień
2024
Wyjazdy winiarskie
sierpień 2024

Renasans i wino

5 dni
2024

Oferty Archiwalne

maj 2024

Wieczór z muzyką i szampanem we Wrocławiu

1 dzień
2024
Wyjazdy winiarskie
maj 2024

Podkarpacie – idzie nowe!

5 dni
2024
kwiecień 2024

Noc wina w Opolu. Nowa Zelandia i Australia – wina z końca świata

1 dzień
2024
kwiecień 2024

Degustacja klubowa w Opolu. Słoneczna Kalifornia z dodatkami.

1 dzień
2024
kwiecień 2024

Słoneczna Kalifornia. Degustacja klubowa w Poznaniu.

1 dzień
2024
kwiecień 2024

Między Istrią a Bałtykiem – wina ze Słowenii

1 dzień
2024

Relacje z podróży

26 stycznia bieżącego roku miała miejsce w Warszawie dość niezwykła kolacja klubowa, podczas której uczestnicy próbowali win Biondi-Santi z legendarnej toskańskiej winiarni Il Greppo, w której pod koniec XIX wieku narodziło się najsłynniejsze toskańskie wino – brunello di montalcino.
W styczniu bieżącego roku, mniej więcej po miesięcznej przerwie, zima przypomniała sobie, że to jednak jej czas, i wypadałoby zaakcentować go kolejnym wystąpieniem… Akurat wypadło na okres od 19 do 22 stycznia, które to daty pokrywały się dokładnie z wycieczką po krakowskim grodzie śladami gotyku, a także impresjonistów. W efekcie atrakcji było co niemiara.
Ojcowski Park Narodowy nie od dziś stanowi ulubioną weekendową destynację mieszkańców Krakowa. Można tu pospacerować, pojeździć na rowerze czy konno, nasycić wzrok wyjątkowej urody krajobrazami, zwiedzać zabytki, a od jakiegoś czasu też degustować wyjątkowe, jak najbardziej lokalne, wina.
Zachwyca tu przede wszystkim duża liczba doskonale zachowanych, a obecnie naprawdę pięknie odrestaurowanych zabytków: wspaniałych gotyckich kościołów, barokowych spichrzy, a także urokliwych kamienic, których wygląd niewiele się zmienił na przestrzeni wieków. Do tego miasto słynie z narodzin Mikołaja Kopernika oraz jako miejsce wypieku tradycyjnych toruńskich pierników.
Sandomierz bez wątpienia jest piękny o każdej porze roku. Jednak to właśnie w czerwcu, w porze kwitnienia winorośli, zabytkowe miasto ulokowane niczym Rzym na siedmiu wzgórzach przyciąga turystów jeszcze mocniej.
Okazuje się, że czasami marzenia stają się rzeczywistością. Taki cud wydarzył się w 27 lipca 2012 i trwał przez trzy dni – aż do niedzieli. Miejsce właściwe dla cudu; XIX-wieczny polski dwór otoczony dębowym parkiem z krótko przyciętymi trawnikami, na błękitnym niebie słońce, śpiew ptaków, w kubełku mrożony szampan… Ten kogo tam nie było, niech żałuje.

Wycieczki i enoturystyka – winnice w Polsce

Zwiedzanie winnicy (Polska) – polskie wino i turystyka winiarska

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…” jak pisał Stanisław Jachowicz, a przecież „Piękna nasza Polska cała” można by rzec za Wincentym Polem. Poznawaj Polskę razem z nami! Oferujemy niezwykłe wycieczki tematyczne wokół polskiego wina w różne rejony naszej ojczyzny. Wycieczki po Polsce mogą być niezapomnianą przygodą! Poznawaj regiony kraju i polskie winnice, początki tradycji winiarskiej, miejscowe zwyczaje, zwiedzaj, oglądaj, pogłębiaj swoją wiedzę na temat polskiego wina. Polska jest piękna, a my pokażemy Ci jak bardzo!

Zwiedzanie winiarni to forma spędzania wolnego czasu, która staje się z roku na rok coraz bardziej popularna. Możliwość zwiedzenia winnicy kusi nie tylko koneserów win. Produkcja wina począwszy od sadzenia odpowiednich odmian winorośli, poprzez zbiory owoców, po leżakowanie i butelkowanie to nie lada ciekawostka. Warto odwiedzić polskie winnice, aby przekonać się, jak powstaje popularny trunek oraz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia winnicy, uprawy i zbioru winogrona, a także rozwoju winiarstwa w Twoim regionie. To doskonała okazja na poznanie gatunków krzewów winorośli i degustację wina prosto od gospodarza winnicy.

Zwiedzanie winnic na terenie Polski

Na terenie Polski funkcjonuje setki winnic i ciągle powstają nowe. Mali producenci działają obok tych dużych, znanych w kraju i często poza jego granicami, kontynuując setki lat tradycji polskiego winiarstwa. Tak, to nie żart. Pierwsza winnica powstała tutaj już w XII wieku, a wraz za nią pierwszych nasadzeń dokonano w kolejnych lokalizacjach głównie w południowych regionach: w obecnym województwie świętokrzyskim, małopolskim, Dolnym Śląsku, Podkarpaciu, w lubelskim, a nawet w okolicach Zielonej Góry, Włocławka, czy Płocka. W odpowiedzi na zainteresowanie na Podkarpaciu powstały pierwsze szlaki winiarskie, a za wzorem idą także inne regiony Polski. Dzisiaj winiarnie zlokalizowane są na terenie całego kraju od Jasła po Szczecin, oferując pasjonującym się w winiarstwie turystom wiele atrakcji od degustacji po poznawanie tajników w uprawie winorośli, w której specjalizuje się dana winiarnia. Z każdą winnicą wiąże się niezliczona ilość ciekawych historii, a także pasjonująca historia. Właściciele zarządzający winnicą próbują z sukcesem przywrócić dawną świetność polskiemu winiarstwu. Z nami odwiedzisz najważniejsze winnice Polski, takie jak: Winnica Sandomierska, Winnica Golesz w Jaśle, Winnica Zamkowa w Korczynie obok Krosna, a także mniej znane winnice, takie jak Winnica Jaworek, czy też winnica Turnau.

Oferujemy Ci niecodzienne doznania kulturalne m.in możliwość zwiedzania winnicy i degustacji win wraz z dodatkowymi atrakcjami. Zobacz, jakie wyjątkowe oferty poza zwiedzaniem winiarni przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie! Z nami masz możliwość uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach, wśród których znajduje się nie tylko zwiedzanie winnic, ale także m.in. noc w operze, czy festiwal muzyczny. Podążaj szlakiem polskich noblistów, obcuj ze sztuką i wykwintną kuchnią, w końcu poznawaj winiarskie tradycje naszego kraju i tajemnice polskich winnic. Niemal każda winnica znajduje się w pięknych okolicznościach przyrody, z dala od zgiełku miasta. Gospodarstwo położone na zboczu pagórków gwarantuje niezapomniane, malownicze widoki. Smakuj z nami wyśmienite wina ze szczepów Riesling, Cabernet Cortis, Pinot Noir, Seyval Blanc i innych wyjątkowych odmian.

Polskie winnice do zwiedzania

Polska ma wiele do zaoferowania jeśli chodzi o winiarstwo. Ruszaj w niezapomnianą podróż do bardziej lub mniej znanych polskich miejscowości, której tematem przewodnim jest polskie wino! Zwiedzanie winnicy i miejsc związanych z polskim winiarstwem może okazać się początkiem wspaniałej enologicznej przygody dla osób dotąd niezwiązanych z tematem winiarstwa.

Dzięki naszej bogatej ofercie możesz odwiedzić wyjątkowe miejsca słynące z polskiej produkcji wina, dowiedzieć się jak wyglądają warunki rozwoju i uprawa winorośli w naszym klimacie, poznać szczepy i odmiany winorośli produkowane z nich trunki wysokiej jakości.

Zwiedzanie polskich winnic to przede wszystkim ludzie – pasjonaci zarażający swoją energią i miłością do tego wyjątkowego trunku, poznawanie tajników uprawy winorośli w naszym regionie i klimacie, gdzie nie uniknie się niskich temperatur, przekonanie się na własne oczy jak powstają polskie wina, które znajdują uznanie nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie, wspólne zbieranie winorośli oraz poznanie właściwości win z nich wytworzonych. W czasie podróży po Polsce zwiedzimy niesamowite miejsca, które Cię oczarują. Marzy Ci się winnica widokowa połączona ze stadniną koni, czy może chcesz skosztować wyjątkowego wina z zamarzniętych zimą owoców? U nas znajdziesz najciekawsze, istne perełki polskiej kultury wina. Będziemy uczestniczyć w wydarzeniach winiarskich, kosztować najlepszych polskich win i zwiedzać najciekawsze winnice w Polsce. W wielu miejscach regularnie są organizowane degustacje win. Warto z nami udać się w tą niesamowitą podróż. Zwiedzanie winnicy to dla gości niezwykła przygoda. Właściciele chętnie dzielą się ciekawymi opowieściami na temat produkcji wina i uprawy winorośli, nie brakuje także ciekawostek i anegdot. To magiczne miejsce przenosi turystów jakby w inny świat. Poznaj winnice w Polsce i przekonaj się, że nasz kraj nie jest pustym miejscem na winiarskiej mapie świata!

Zapisz się do
naszego newslettera!