Polska

Na terenie Polski funkcjonuje setki winnic i ciągle powstają nowe. Mali producenci działają obok tych dużych, znanych w kraju i często poza jego granicami, kontynuując setki lat tradycji polskiego winiarstwa…

Aktualne oferty

Noce Wina
grudzień 2022

Siedem światów, siedem win

1 dzień
Noce Wina
grudzień 2022

Wina od Świętego Mikołaja

1 dzień
styczeń 2023

Gotyk i Impresjonizm w Krakowie

4 dni
2023
Wyjazdy winiarskie
luty 2023

Weekend z Wyspiańskim w Krakowie

3 dni
2023
marzec 2023

Zrozum i pokochaj wino w Dworze Sieraków

3 dni
2023
marzec 2023

Kuchnia i Wino – Kurs łączenia wina z potrawami w Dworze Sieraków

3 dni
2023

Oferty Archiwalne

listopad 2022

Wielkie wina z Bordeaux w Dworze Sieraków

1 dzień
2022
Kursy Winiarskie
listopad 2022

Zrozumieć Francję w Dworze Sieraków

3 dni
2022
Kursy Winiarskie
listopad 2022

Zrozum i pokochaj wino w Dworze Sieraków

3 dni
2022
listopad 2022

Wielkie wina z Bordeaux w Warszawie

1 dzień
2022
listopad 2022

Weekend z teatrem w Krakowie

3 dni
2022
listopad 2022

Nowe wina z Urugwaju – Noc Wina w Stroniu Śląskim

1 dzień
2022

Relacje z podróży

Ojcowski Park Narodowy nie od dziś stanowi ulubioną weekendową destynację mieszkańców Krakowa. Można tu pospacerować, pojeździć na rowerze czy konno, nasycić wzrok wyjątkowej urody krajobrazami, zwiedzać zabytki, a od jakiegoś czasu też degustować wyjątkowe, jak najbardziej lokalne, wina.
Zachwyca tu przede wszystkim duża liczba doskonale zachowanych, a obecnie naprawdę pięknie odrestaurowanych zabytków: wspaniałych gotyckich kościołów, barokowych spichrzy, a także urokliwych kamienic, których wygląd niewiele się zmienił na przestrzeni wieków. Do tego miasto słynie z narodzin Mikołaja Kopernika oraz jako miejsce wypieku tradycyjnych toruńskich pierników.
Sandomierz bez wątpienia jest piękny o każdej porze roku. Jednak to właśnie w czerwcu, w porze kwitnienia winorośli, zabytkowe miasto ulokowane niczym Rzym na siedmiu wzgórzach przyciąga turystów jeszcze mocniej.
Okazuje się, że czasami marzenia stają się rzeczywistością. Taki cud wydarzył się w 27 lipca 2012 i trwał przez trzy dni – aż do niedzieli. Miejsce właściwe dla cudu; XIX-wieczny polski dwór otoczony dębowym parkiem z krótko przyciętymi trawnikami, na błękitnym niebie słońce, śpiew ptaków, w kubełku mrożony szampan… Ten kogo tam nie było, niech żałuje.

Wycieczki i enoturystyka – winnice w Polsce

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…” jak pisał Stanisław Jachowicz, a przecież „Piękna nasza Polska cała” można by rzec za Wincentym Polem. Poznawaj Polskę razem z nami! Oferujemy niezwykłe wycieczki tematyczne wokół polskiego wina w różne rejony naszej ojczyzny. Wycieczki po Polsce mogą być niezapomnianą przygodą! Poznawaj regiony kraju i polskie winnice, początki tradycji winiarskiej, miejscowe zwyczaje, zwiedzaj, oglądaj, pogłębiaj swoją wiedzę na temat polskiego wina. Polska jest piękna, a my pokażemy Ci jak bardzo! Zwiedzanie winiarni to forma spędzania wolnego czasu, która staje się z roku na rok coraz bardziej popularna. Możliwość zwiedzenia winnicy kusi nie tylko koneserów win. Produkcja wina począwszy od sadzenia odpowiednich odmian winorośli, poprzez zbiory owoców, po leżakowanie i butelkowanie to nie lada ciekawostka. Warto odwiedzić zatem choćby najbliższą winnicę, aby przekonać się, jak powstaje popularny trunek oraz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia winnicy, uprawy i zbioru winogrona, a także rozwoju winiarstwa w Twoim regionie.

Na terenie Polski funkcjonuje setki winnic i ciągle powstają nowe. Mali producenci działają obok tych dużych, znanych w kraju i często poza jego granicami, kontynuując setki lat tradycji polskiego winiarstwa. Tak, to nie żart. Pierwsza winnica powstała tutaj już w XII wieku, a wraz za nią pierwszych nasadzeń dokonano w kolejnych lokalizacjach głównie w południowych regionach: w obecnym województwie świętokrzyskim, małopolskim, Dolnym Śląsku, Podkarpaciu, w lubelskiem, a nawet w okolice Zielonej Góry, Włocławka, czy Płocka. W odpowiedzi na zainteresowanie na Podkarpaciu powstały pierwsze szlaki winiarskie, a za wzorem idą także inne regiony Polski. Dzisiaj winiarnie zlokalizowane są na terenie całego kraju od Jasła po Szczecin, oferując pasjonującym się w winiarstwie turystom wiele atrakcji od degustacji po poznawanie tajników w uprawie winorośli, w której specjalizuje się dana winiarnia. Z każdą winnicą wiąże się niezliczona ilość ciekawych historii, a także pasjonująca historia. Właściciele zarządzający winnicą próbują z sukcesem przywrócić dawną świetność polskiemu winiarstwu.

Oferujemy Ci niecodzienne doznania kulturalne m.in możliwość zwiedzania winnicy i degustacji win wraz z dodatkowymi atrakcjami. Zobacz, jakie wyjątkowe oferty poza zwiedzaniem winiarni przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie. Z nami masz możliwość uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach, wśród których znajduje się nie tylko zwiedzanie winnic, ale także m.in. noc w operze, czy festiwal muzyczny. Podążaj szlakiem polskich noblistów, obcuj ze sztuką i wykwintną kuchnią, w końcu poznawaj winiarskie tradycje naszego kraju i tajemnice polskich winnic. Niemal każda winnica znajduje się w pięknych okolicznościach przyrody, z dala od zgiełku miasta. Gospodarstwo położone na zboczu pagórków gwarantuje niezapomniane, malownicze widoki.

Polskie winnice do zwiedzania

Polska ma wiele do zaoferowania jeśli chodzi o winiarstwo. Ruszaj w niezapomnianą podróż do bardziej lub mniej znanych polskich miejscowości, której tematem przewodnim jest polskie wino! Zwiedzanie winnicy i miejsc związanych z polskim winiarstwem może okazać się początkiem wspaniałej enologicznej przygody dla osób dotąd niezwiązanych z tematem winiarstwa.

Dzięki naszej bogatej ofercie możesz odwiedzić wyjątkowe miejsca słynące z polskiej produkcji wina, dowiedzieć się jak wyglądają warunki rozwoju i uprawa winorośli w naszym klimacie, poznać szczepy i odmiany winorośli produkowane z nich trunki wysokiej jakości. Zwiedzanie polskich winnic to przede wszystkim ludzie – pasjonaci zarażający swoją energią i miłością do tego wyjątkowego trunku, poznawanie tajników uprawy winorośli w naszym regionie i klimacie, gdzie nie uniknie się niskich temperatur, przekonanie się na własne oczy jak powstają polskie wina, które znajdują uznanie nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie, wspólne zbieranie winorośli oraz poznanie właściwości win z nich wytworzonych. W czasie podróży po Polsce zwiedzimy niesamowite miejsca, które Cię oczarują, będziemy uczestniczyć w wydarzeniach winiarskich, kosztować najlepszych polskich win. W wielu miejscach regularnie są organizowane degustacje win. Warto z nami udać się w tą niesamowitą podróż. Zwiedzanie winnicy to dla gości niezwykła przygoda. Właściciele chętnie dzielą się ciekawymi opowieściami na temat produkcji wina i uprawy winorośli, nie brakuje także ciekawostek i anegdot. To magiczne miejsce przenosi turystów jakby w inny świat. Poznaj winnice w Polsce i przekonaj się, że nasz kraj nie jest pustym miejscem na winiarskiej mapie świata!

„Rigoletto” W Operze Narodowej

Imię *
Nazwisko *
Numer telefonu *
Adres email *
Adres *
Ilość osób chętnych na wyjazd *
Dodatkowe uwagi