INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Już po raz czwarty odwiedziliśmy Budapeszt podczas Festiwalu Wina, który organizowany jest na tamtejszym zamku.

To jedna z największych na świecie imprez winiarskich skierowana do szerokiej publiczności. Przez kilka dni na zamkowych dziedzińcach swoimi winami częstują producenci ze wszystkich regionów Węgier.

W tym roku było ich niemal dwustu. Oprócz rodzimych winiarzy, co roku zapraszani są producenci z innych krajów. Tym razem honorowym gościem była Chorwacja, ale to nie wina gości kusiły tysiące winomanów odwiedzających festiwal. Zdecydowanie bardziej przyciągały uwagę drogowskazy z napisami „Dziedziniec Tokajski”, „Aleja Villány” czy „Baszta Egerska” – to tu degustujących było najwięcej. Kolejne warte skosztowania wina pochodziły z Szekszardu, oczywiście z kadarką, zarówno w lżejszych jak i nieco mocniejszych wydaniach, w roli głównej. Dla mnie najciekawszym był tamtejszy cabernet franc.

Ale tym, co w Budapesztańskim Festiwalu rokrocznie mnie zachwyca, jest atmosfera miejsca oraz imprezy. Tysiące ludzi degustuje dziesiątki win, do późnej nocy zamkowe dziedzińce są pełne odwiedzających, a nie słychać ani krzyków, ani tłuczonego szkła. Fantastyczne miejsce!

Dwudziesty pierwszy festiwal win w Budapeszcie skończył się w ubiegłą niedzielę. Dla tych, których nie było, publikujemy kilka zdjęć w naszej galerii. No i naturalnie zapraszamy do udziału w przyszłorocznej imprezie.

Wyjazdy w miejsce relacji:

Winiarski grand tour po Węgrzech
3–10 lipca 2022

8 najważniejszych regionów w 8 dni

Węgry to jeden najbliższych nam regionów winiarskich świata. Nie tyko geograficznie, ale przede wszystkim historycznie, kulturowo i kulinarnie – bo przecież skoro smakują nam wina do madziarskiej kuchni to i do naszej, polskiej, będą także doskonałe. Niemal każdy, kto choć trochę interesuje się enologią, miał okazję odwiedzić któryś z regionów położonych między Dunajem a Balatonem. Znamy Tokaj, odwiedzamy Eger – a co z pozostałymi dwudziestoma regionami winiarskimi tego kraju? Zapraszamy do odbycia tygodniowej podróży, która obejmie wszystkie najważniejsze regiony winiarskie Węgier. Wybierz się z nami i spróbuj najlepszych win od „bratanków”.

Archiwalne
3 000,00 

Balaton i festiwal wina w Budapeszcie
wrzesień 2021

Somló – Badacsony – Budapeszt

We wrześniu zapraszamy na Węgry, do udziału w największym w Europie Środkowej festiwalu winiarskim, który odbywa się na zamku w Budapeszcie. Zanim jednak dotrzemy do stolicy Węgier, tradycyjnie odwiedzimy kilka winiarskich regionów. Tym razem wybraliśmy dwa miejsca położone nieopodal Balatonu. Tradycyjne odmiany, nowoczesne winiarnie i niezapomniane widoki to największe atuty Somló i Badacsony. Ostatni dzień spędzimy w Budapeszcie, uczestnicząc w festiwalu, a także wędrując nieoczywistymi ścieżkami, które wytyczą nasi przewodnicy.

Archiwalne
1 850,00