INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Już po raz czwarty odwiedziliśmy Budapeszt podczas Festiwalu Wina, który organizowany jest na tamtejszym zamku.

To jedna z największych na świecie imprez winiarskich skierowana do szerokiej publiczności. Przez kilka dni na zamkowych dziedzińcach swoimi winami częstują producenci ze wszystkich regionów Węgier.

W tym roku było ich niemal dwustu. Oprócz rodzimych winiarzy, co roku zapraszani są producenci z innych krajów. Tym razem honorowym gościem była Chorwacja, ale to nie wina gości kusiły tysiące winomanów odwiedzających festiwal. Zdecydowanie bardziej przyciągały uwagę drogowskazy z napisami „Dziedziniec Tokajski”, „Aleja Villány” czy „Baszta Egerska” – to tu degustujących było najwięcej. Kolejne warte skosztowania wina pochodziły z Szekszardu, oczywiście z kadarką, zarówno w lżejszych jak i nieco mocniejszych wydaniach, w roli głównej. Dla mnie najciekawszym był tamtejszy cabernet franc.

Ale tym, co w Budapesztańskim Festiwalu rokrocznie mnie zachwyca, jest atmosfera miejsca oraz imprezy. Tysiące ludzi degustuje dziesiątki win, do późnej nocy zamkowe dziedzińce są pełne odwiedzających, a nie słychać ani krzyków, ani tłuczonego szkła. Fantastyczne miejsce!

Dwudziesty pierwszy festiwal win w Budapeszcie skończył się w ubiegłą niedzielę. Dla tych, których nie było, publikujemy kilka zdjęć w naszej galerii. No i naturalnie zapraszamy do udziału w przyszłorocznej imprezie.

Wyjazdy w miejsce relacji:

Winiarski grand tour po Węgrzech
3–10 lipca 2022

8 najważniejszych regionów w 8 dni

Węgry to jeden najbliższych nam regionów winiarskich świata. Nie tyko geograficznie, ale przede wszystkim historycznie, kulturowo i kulinarnie – bo przecież skoro smakują nam wina do madziarskiej kuchni to i do naszej, polskiej, będą także doskonałe. Niemal każdy, kto choć trochę interesuje się enologią, miał okazję odwiedzić któryś z regionów położonych między Dunajem a Balatonem. Znamy Tokaj, odwiedzamy Eger – a co z pozostałymi dwudziestoma regionami winiarskimi tego kraju? Zapraszamy do odbycia tygodniowej podróży, która obejmie wszystkie najważniejsze regiony winiarskie Węgier. Wybierz się z nami i spróbuj najlepszych win od „bratanków”.

3 000,00 

Balaton i festiwal wina w Budapeszcie
wrzesień 2022

Somló – Badacsony – Budapeszt

We wrześniu zapraszamy na Węgry, do udziału w największym w Europie Środkowej festiwalu winiarskim, który odbywa się na zamku w Budapeszcie. Zanim jednak dotrzemy do stolicy Węgier, tradycyjnie odwiedzimy kilka winiarskich regionów. Tym razem wybraliśmy dwa miejsca położone nieopodal Balatonu. Tradycyjne odmiany, nowoczesne winiarnie i niezapomniane widoki to największe atuty Somló i Badacsony. Ostatni dzień spędzimy w Budapeszcie, uczestnicząc w festiwalu, a także wędrując nieoczywistymi ścieżkami, które wytyczą nasi przewodnicy.

Archiwalne
1 850,00