INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Veneto – przez wieki będące niezależnym stanem znanym jako Republika Wenecka – obecnie należy do najchętniej odwiedzanych regionów Włoch i jednocześnie do najbogatszych w Europie. Uwagę przyjezdnych skupia kilka ośrodków, wśród których prym wiedzie jego stolica – Wenecja, a także Werona i Padwa. Przyjeżdżając tu dziś aż trudno uwierzyć, że przez całe lata wszechobecna bieda zmuszała lokalną ludność do masowej emigracji. Dla kontrastu obecnie przyjmuje najwięcej imigrantów spośród wszystkich terytoriów Półwyspu Apenińskiego.

Tego lata mocno zdeterminowana grupa Członków Klubu Domu Wina również postanowiła znaleźć się w gronie masowo odwiedzających obszary północnych Włoch turystów. Głównym powodem realizacji tego zamierzenia w lipcu, kiedy słupek rtęci termometru wędruje w okolice 40 stopni Celsjusza był festiwal operowy w Arena di Verona. Drugim, co najmniej równie ważnym – chęć degustacji lokalnych win, wśród których można znaleźć te najważniejsze w skali kraju.

Sama Werona, oprócz kolekcji arcydzieł malarskich Tintoretta, Veronesego czy Mantegni zachwyca wspaniałymi budowlami z różnych okresów historycznych, wśród których wzniesiona w pierwszym wieku naszej ery arena zajmuje poczesne miejsce. Antyczny gmach z werwą ożywa podczas festiwalu, kiedy na niesamowitej scenie można zobaczyć monumentalne inscenizacje najsłynniejszych oper. Mieszkańcy tego niewielkiego, urokliwego miasta chełpią się faktem, że ich amfiteatr jest o 40 lat starszy od rzymskiego Koloseum. Bez względu na pobudki wywołujące chęć zaznajomienia się bliżej z tym kamiennym kolosem, niegdyś mogącym pomieścić 30 tysięcy widzów (dziś liczbę tę ze względów bezpieczeństwa zredukowano do połowy), na wszystkich przybyszach wkraczających na Piazza Bra robi on olbrzymie wrażenie. Jeśli dodatkowo mamy możliwość wysłuchania w tej scenerii jednej z najchętniej wystawianych oper Verdiego – Nabucco – bynajmniej nie dziwi, iż niejeden meloman obdarza weroński amfiteatr żywym uczuciem. A już na pewno każdemu mocniej zabije serce, gdy olbrzymi chór żydowskich niewolników zaintonuje Va, pensiero – jedną z najsłynniejszych partii w dziejach gatunku.

Podczas kilkudniowego pobytu w Veneto bez trudu mogliśmy się przekonać, że nie sposób się tu nudzić. Oprócz zachwytów nad inscenizacją opery i wspaniałymi zabytkami Werony oraz okolic, gdzie uwagę zwracają eleganckie palladiańskie wille czy niesamowitym położeniem urokliwego Sirmione nad jeziorem Garda równie dużo wrażeń dostarczyła degustacja okolicznych win. Szczególnie przypadła wszystkim do serca wizyta w niewielkiej rodzinnej winiarni Monte Faustino, podczas której Paolo Fornaser nader sugestywnie opowiadał o winiarskich tradycjach rodziny i tworzonych przez siebie winach, a starszy brat Giorgio podejmował prawdziwą ucztą składającą się z własnoręcznie wykonanych dań. Zarówno klimat tego miejsca, jak i same wina, na szczęście bez problemu dostępne również w Polsce, na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników tej gorącej, dosłownie i w przenośni, wycieczki.

Wyjazdy w miejsce relacji:

Festiwal Pucciniego w Toskanii
11–14 sierpnia 2022

Lukka – Piza – Torre del Lago

Puccini to niewątpliwe jeden z największych twórców opery włoskiej. Arie i duety z jego utworów słyszał każdy. W sierpniu, nieopodal położonej w Toskanii miejscowości Viareggio, odbywa się festiwal dedykowany temu wielkiemu kompozytorowi. Podczas wyjazdu będziemy mogli obejrzeć dwa spektakle: Turandot oraz Tosca. Ponadto czeka nas zwiedzanie miejsc związanych z kompozytorem, pobyt w Pizie oraz Lukce, którym towarzyszyć będą degustacje toskańskich win.

Ostatnie
miejsca!
2 490,00 

Wina wokół Jeziora Garda
11-17 września 2022

Trydent – Veneto – Prosecco

Położone na granicy Lombardii i Veneto jezioro Garda to jeden z najpiękniejszych zakątków Włoch. Krystalicznie czyste wody od południa otoczone są łagodnymi wzgórzami, które porastają winnice. Na północy natomiast piętrzą się alpejskie szczyty schodzące niemal do samego brzegu. Wokół urocze miasteczka i zawieszone nad wodą wille oraz zamki. A w pobliżu jedne z najsłynniejszych win Italii – amarone della valpolicella oraz prosecco. Ponadto niepowtarzalnej klasy, pełne uroku zabytki oraz fantastyczna kuchnia charakterystyczna dla okolic Werony i Wenecji.

Ostatnie
miejsca!
3 480,00 

Toskania i festiwal operowy we Florencji
11-15 maja 2022

Michał Anioł – Opera – Chianti Classico

Położony daleko na północy Europy, nad zatoką fińską Petersburg, już od samego początku z założenia maił być miastem kosmopolitycznym. Nazywany dziś Paryżem lub Wenecją północy jest jednym z najpiękniejszych miast świata. To tu, od ponad 300 lat żyje i tworzy artystyczna elita Rosji. W położonych nad Newą muzeach podziwiać można arcydzieła europejskiego malarstwa. Tutejszy teatr i sale koncertowe pamiętają czasy, gdy prapremiery swoich oper i baletów prezentowali światu Czajkowski, Borodin czy Musorgski. To zaprojektowane z iście barokowym rozmachem miasto imponuje monumentalnymi pałacami, potężnymi soborami i szerokimi alejami, chociaż znaleźć tu można także ciche, położone nad kanałami zaułki. To miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Archiwalne
2 980,00 

Z winem przez całą Sycylię
23–30 kwietnia 2022

Etna - Palermo - Agrygent - Taormina

Sycylia to nie tylko plaża, błękit morza i czynny wulkan – Etna, na stokach którego uprawia się winorośl i produkuje wina zupełnie odmienne od tych powstających w zachodniej części wyspy. Praktycznie na każdym kroku spotkać tu można ślady historii i dawnych kultur. W czasie tygodniowej wycieczki odwiedzimy najbardziej popularne miejsca na wyspie takie jak Palermo, Syrakuzy czy Taormina, ale znajdziesz też czas, by wybrać się na przechadzkę własnym szlakiem czy spacer po plaży. Proponowana przez nas wycieczka gwarantuje poznanie Sycylii pod kątem krajoznawczym, kulinarnym, winiarskim i kulturowym. Decydując się na skorzystanie z naszej oferty możesz być pewny, że po powrocie Sycylia nie będzie miała przed Tobą tajemnic, gdyż podczas wypełnionej atrakcjami podróży poznasz większość atutów tej niesamowitej wyspy. Przekonaj się sam, jak Sycylia wygląda naprawdę! Wybierz się z nami na Sycylię!

Archiwalne
3 850,00 
mediolan

Operowa wiosna w Mediolanie
10-13 marca 2022

LA SCALA – LEONARDO – WINO

Nie byłoby Włoch bez Mediolanu! To największe miasto Lombardii i całych Włoch północnych, spowite mgłami, które po opadnięciu odsłaniają widok na Alpy. Miasto, które od wieków dźwiga na swoich barkach włoską gospodarkę i jest jedynym miejscem Półwyspu Apenińskiego, gdzie dziś może zaistnieć młody artysta. Owiane aurą burżuazyjnej tajemniczości, kryje w sobie nie tylko dzieła Leonarda da Vinci, ale przede wszystkim pokłady energii i nadziei wszystkich, którzy chcą tu czegoś dokonać. Odkryj z nami to przez wielu niedoceniane, pełne dumy i znaczenia, miasto.

Archiwalne
2 590,00 

Na szlaku primitivo
18-25 czerwca 2021

Apulia i Bazylikata

Południowe Włochy to królestwo smaków: pełnych słońca win, najlepszej na świecie mozzarelli, delikatnej oliwy i dojrzałych pomidorów. Apulia i Bazylikata oferują także wiele zaskakujących urodą miejsc. Towarzyszyć nam będzie oczywiście primitivo – najsłodsze wśród wytrawnych win świata!

Archiwalne
3 250,00 
winnice toskani

Toskania i Umbria
15-21 października 2021

Florencja – San Gimignano – Siena – Montepulciano – Orvieto – Asyż

Toskania to kraina gęsto usiana renesansowymi miastami położonymi pośród winnic i cyprysów. Wśród nich znaleźć można zarówno malutką, pachnącą rozmarynem i bazylią Pienzę, jak i pełne zabytków Florencję oraz Sienę.

Archiwalne
3 200,00 

Emilia-Romania – stolice włoskiego smaku
19–24 września 2019

Bolonia – Rawenna – Modena – Parma

Emilia-Romania to część Włoch, gdzie w równej mierze spotyka się nauka, kultura i sztuka – także ta kulinarna. Wystarczy bowiem wymienić takie nazwy jak szynka parmeńska, ocet balsamiczny z Modeny czy parmezan i już chce się tam pojechać, aby skosztować na miejscu owych specjałów w najlepszym wydaniu.

Archiwalne
2 550,00 

Rzymskim szlakiem Toski
15–18 listopada 2018

Opera i sztuka w Rzymie

Któż nie słyszał o Tosce – słynnej operze Pucciniego, której akcja dzieje się w Rzymie. Odwiedzimy wszystkie miejsca związane z tym operowym arcydziełem, a dzień zakończymy Toscą w Teatro dell’Opera di Roma.

Archiwalne
1 830,00