INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Naszpikowana niezliczonymi atrakcjami natury turystycznej południowa część Hiszpanii jeszcze do niedawna była niemal całkowicie ignorowana przez zwolenników podróży naznaczonych winiarsko. Wszyscy wiedzieli, że to kraina zdominowana przez sherry, zdające dzielić się władzą jedynie z malagą. Brak dostępnej na miejscu czerwonej wytrawności wielu skutecznie zniechęcał do odbycia podróży w te strony.

Nie trzeba było długo czekać, by i południowe rubieże Hiszpanii właściwie zareagowały na oczekiwania konsumentów. Podczas gdy nierozerwalnie związane z tradycją andaluzyjskiej ziemi wina od jakiegoś czasu borykają się z poważnymi problemami, w okolicach Malagi, Rondy i Kadyksu pojawiła się zrazu niewiele znacząca, a z czasem coraz bardziej rosnąca w siłę konkurencja.

Mowa o nowych projektach winiarskich, w założeniu opartych na produkcji niewzmacnianych win wytrawnych – zarówno białych, jak i różowych oraz czerwonych. Taka sytuacja dla Członków Klubu Domu Wina oznaczała jedno – konieczność niezwłocznego odbycia podróży w owe strony, by zweryfikować, jak się rzeczy mają na miejscu. To najlepszy sposób, by wyrobić sobie zdanie na temat zachodzących w Andaluzji zmian. Przy okazji może również okazać się, że w poszukiwaniu nowości odkryjemy dla siebie i zrozumiemy te najbardziej tradycyjne andaluzyjskie wina jak wspomniane powyżej sherry, montilla-moriles czy wielowymiarową, słodką malagę.

Dokładnie takie doświadczenie stało się udziałem uczestników naszej wycieczki i chyba właśnie ono było podczas tej podróży najciekawsze pod względem winiarskim. W pewnym sensie oswoiliśmy manzanillę w bodedze La Guita w Sanlúcar di Barrameda i rozmaite rodzaje sherry w Gonzalez Byass w Jerezie oraz spróbowaliśmy malagi w tradycyjnej probierni La Odisea w Maladze. Odwiedziliśmy producentów win wytrawnych w pobliżu Jerez de la Frontera i tych mających siedziby na łagodnych wzgórzach niedaleko Rondy.

Oprócz winiarskiego szlaku podążaliśmy również innym, bynajmniej nie mniej ciekawym, wytyczonym przez wieki panowania Maurów na tych ziemiach, zakończone zdobyciem Granady przez Królów Katolickich w 1492 roku. Andaluzyjska ziemia ze swymi wspaniałymi, naznaczonymi orientalnym rysem zabytkami, muzyką i tańcem flamenco oraz barwnymi feriami urzeka jak żaden inny fragment Hiszpanii. Jest zupełnie wyjątkowa, zapadająca w serce na zawsze. Tydzień spędzony na odkrywaniu jej atrakcji wydaje się niczym; zaostrza tylko apetyt, powodując, że wyjeżdża się stąd z nieodpartym przekonaniem o rychłym powrocie.

Wyjazdy w miejsce relacji:

katalonia

Wielkie wina Katalonii
7–11 września 2022

CAVA – PRIORAT – MONTSANT

Położona między Pirenejami a Morzem Śródziemnym Katalonia zachwyca zróżnicowanymi krajobrazami, historycznymi zabytkami, doskonałą kuchnią i fantastycznymi, uważanymi za jedne z najlepszych w całej Hiszpanii, winami. Powszechnie znane jest wybrzeże kuszące plażami ze złotym piaskiem, urokliwymi zatoczkami czy spektakularnymi klifami, jednak dla winomanów numerem jeden jest prowincja Priorat. To tutaj w osłupienie wprawia widok malowniczych wzgórz pokrytych winnicami zdającymi się przeczyć prawu grawitacji oraz niezwykła atmosfera stanowiąca niecodzienną mieszankę dzikości, odrealnienia i spokoju. Odkryj z nami inne oblicze Katalonii, a przy okazji spróbuj win, które zyskały status kultowych!

Wyprzedane!
3 250,00 
Kobieta w czerwonej sukience w Hiszpanii

Hiszpania nieodkryta: Walencja i Murcja
1-7 maja 2022

Mało znane apelacje hiszpańskiego Lewantu

Serce hiszpańskiego Lewantu to dwa regiony autonomiczne kraju – Walencja i Murcja. Ta pierwsza, leżąca w samym centrum śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii jest dobrze znana z racji swych licznych zabytków i atrakcji turystycznych. Murcja, w powszechnym mniemaniu, nie może poszczycić się aż taką liczbą obiektów wartych zwiedzania. Ponieważ jednak w życiu nie ilość jest ważna, lecz jakość – proponujemy odwiedzenie także tego regionu. Wybierając się w tę podróż, na pewno docenią Państwo wspaniałą regionalną gastronomię, wyjątkowość jednej z najpiękniejszych katedr w Hiszpanii, a także doskonałe, choć mniej znane wina z apelacji Jumilla, Bullas i Yecla.

Archiwalne
3 390,00 

Śladami Maurów w Andaluzji
18-25 września 2021

Malaga – Granada – Sewilla – Jerez de la Frontera

Andaluzja to najgorętszy region Hiszpanii. Nie tylko ze względu na wysokie temperatury, ale przede wszystkim na temperament tamtejszych mieszkańców. Widać to szczególnie podczas andaluzyjskich świąt i festiwali, gdy na ulicach Sewilli, Kordoby czy Jerezu pełno jest kolorowych strojów, rytmów gorącego flamenco, śpiewu i wina.

Archiwalne
3 950,00 
Jesień w Madrycie

Muzyczna jesień w Madrycie
8–11 listopada 2019

Opera, flamenco, wino i tapas

Madryt – dziś stolica Hiszpanii, a kiedyś jedno z najważniejszych miast imperium, w którym nigdy nie zachodziło słońce. Miejsce słynące z flamenco i corridy, ale także z wielkich kolekcji sztuki i teatru operowego, w którym na co dzień występują artyści znani z największych scen świata. To miasto historycznych zaułków, starych zabytkowych kościołów i pałaców oraz pięknie współgrających z nimi nowoczesnych budowli i rozwiązań urbanistycznych. Warto pamiętać, że stolica Hiszpanii, choć położona z dala od ważnych regionów winiarskich, pełna jest doskonałych restauracji, w których podawane są najlepsze wina za całej Iberii.

Archiwalne
2 190,00