INFOLINIA 722 100 224 wycieczka@wine-service.plWine Service Sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Są takie zakątki na świecie, do których można wracać wielokrotnie i bynajmniej się nimi nie znudzić. Ba, można odwiedzać co jakiś czas dokładnie te same miejsca i za każdym razem odkrywać je na nowo, zachwycając się ich nieprzemijającym pięknem. Wśród naszych winiarskich destynacji takim miejscem na pewno jest Toskania, w której byliśmy już nie raz i nie dwa; ostatnio w kwietniu br.

W tym właśnie miesiącu szczególnie chętnie pojawiamy się w Chianti – krainie średniowiecznych zamków majestatycznie wznoszących się na licznych wzgórzach – gdyż wówczas otaczająca rzeczywistość najbardziej urzeka soczystą, kipiącą zewsząd zielenią. W wielu miejscach na świecie wiosna jest najbardziej oczekiwaną i urokliwą porą roku, ale jej charakterystyczne żywe barwy szczególnie zwracają uwagę w zakątkach takich jak Toskania, gdzie już w czerwcu łagodne wzgórza poprzecinane cyprysowymi alejkami zaczynają mienić się odcieniami ochry. Wczesną wiosną natomiast słońce operuje tu z umiarem, przez co wędrówki nawet bardzo zatłoczonymi, wąskimi uliczkami miast i miasteczek nie należą do szczególnie uciążliwych. Zresztą o tej porze roku strumień turystów jeszcze nie stanowi przesadnego utrudnienia w zwiedzaniu, czego dowodem jest możliwość przestąpienia progu florenckiej katedry bez odstania swojego w wijącym się przed wejściem długim ogonie. Swoisty widok stanowią budzące się do życia winnice, z lekka jeszcze „gołe”, z wolna pokrywające się młodymi liśćmi. Toskania roztacza przed przybyszami taki wachlarz atrakcji, że nie wiadomo czym zachwycać się w pierwszej kolejności – degustacjami lokalnych win i serów, zabytkowymi, zadbanymi miasteczkami, nieprawdopodobnymi widokami czy smakowitym, prostym jedzeniem często występującym w pakiecie z zapierającym dech w piersiach pejzażem, jak ma to na przykład miejsce w Terrazza Val D’Orcia w Pienzie. Tutaj naprawdę można wracać w nieskończoność!

Wyjazdy w miejsce relacji:

mediolan

Operowa wiosna w Mediolanie
10-13 marca 2022

LA SCALA – LEONARDO – WINO

Nie byłoby Włoch bez Mediolanu! To największe miasto Lombardii i całych Włoch północnych, spowite mgłami, które po opadnięciu odsłaniają widok na Alpy. Miasto, które od wieków dźwiga na swoich barkach włoską gospodarkę i jest jedynym miejscem Półwyspu Apenińskiego, gdzie dziś może zaistnieć młody artysta. Owiane aurą burżuazyjnej tajemniczości, kryje w sobie nie tylko dzieła Leonarda da Vinci, ale przede wszystkim pokłady energii i nadziei wszystkich, którzy chcą tu czegoś dokonać. Odkryj z nami to przez wielu niedoceniane, pełne dumy i znaczenia, miasto.

2 590,00 

Na szlaku primitivo
18-25 czerwca 2021

Apulia i Bazylikata

Południowe Włochy to królestwo smaków: pełnych słońca win, najlepszej na świecie mozzarelli, delikatnej oliwy i dojrzałych pomidorów. Apulia i Bazylikata oferują także wiele zaskakujących urodą miejsc. Towarzyszyć nam będzie oczywiście primitivo – najsłodsze wśród wytrawnych win świata!

Archiwalne
3 250,00 
winnice toskani

Toskania i Umbria
15-21 października 2021

Florencja – San Gimignano – Siena – Montepulciano – Orvieto – Asyż

Toskania to kraina gęsto usiana renesansowymi miastami położonymi pośród winnic i cyprysów. Wśród nich znaleźć można zarówno malutką, pachnącą rozmarynem i bazylią Pienzę, jak i pełne zabytków Florencję oraz Sienę.

Archiwalne
3 200,00 

Z winem przez całą Sycylię
11 –18 października 2020

Etna - Palermo - Marsala - Castellammare del Golfo - Agrygent - Modica - Ragusa - Taormina

Położona pośrodku Morza Śródziemnego Sycylia jest zupełnie wyjątkową wyspą. Z powodu swej bujnej przeszłości prezentuje licznym przybyszom niepokorny charakter i nader interesujące, wielokulturowe oblicze.

Archiwalne
3 190,00 

Emilia-Romania – stolice włoskiego smaku
19–24 września 2019

Bolonia – Rawenna – Modena – Parma

Emilia-Romania to część Włoch, gdzie w równej mierze spotyka się nauka, kultura i sztuka – także ta kulinarna. Wystarczy bowiem wymienić takie nazwy jak szynka parmeńska, ocet balsamiczny z Modeny czy parmezan i już chce się tam pojechać, aby skosztować na miejscu owych specjałów w najlepszym wydaniu.

Archiwalne
2 550,00 

Rzymskim szlakiem Toski
15–18 listopada 2018

Opera i sztuka w Rzymie

Któż nie słyszał o Tosce – słynnej operze Pucciniego, której akcja dzieje się w Rzymie. Odwiedzimy wszystkie miejsca związane z tym operowym arcydziełem, a dzień zakończymy Toscą w Teatro dell’Opera di Roma.

Archiwalne
1 830,00