Aktualne oferty

Wyjazdy winiarskie
czerwiec 2024

Prowansja i wina Lazurowego Wybrzeża

8 dni
2024
lipiec 2024

Słowenia w blasku gwiazd, czyli wino od Istrii po Alpy

8 dni
2024
Wyjazdy Operowe
sierpień 2024

Festiwal operowy w Salzburgu

3 dni
2024
sierpień 2024

Renasans i wino

5 dni
2024
Wyjazdy winiarskie
sierpień 2024

Azory – wina z wyspy wulkanów

8 dni
2024
Wyjazdy Operowe
październik 2024

Verdi i stolice smaku Emilii-Romanii

8 dni
2024

Oferty archiwalne

Wyjazdy winiarskie
czerwiec 2024

Gruzja – kraj, w którym narodziło się wino

9 dni
2024
Wyjazdy winiarskie
czerwiec 2024

Ogrody Wina 2024 – pakiet z Krakowem

3 dni
2024
czerwiec 2024

Noc wina w Krakowie. Wielkie wina Hiszpanii – Rueda i Ribera del Duero

1 dzień
2024
Wyjazdy winiarskie
czerwiec 2024

Ogrody Wina, winnice i browary Pogórza Beskidzkiego. Slow food pod Krakowem

4 dni
2024
Wyjazdy winiarskie
maj 2024

Sycylia zachodnia

8 dni
2024
maj 2024

Wieczór z muzyką i szampanem we Wrocławiu

1 dzień
2024

Relacje z podróży

Kraj Basków potrafi zaskoczyć, zarówno pod względem pogody, jak i kulturalno-towarzyskim. Uczestnicy tegorocznego wyjazdu doświadczyli jednego i drugiego, to pewne.
Kolejny wyjazd do Apulii, wzorem tego z 2021 roku, także okazał się być wyjątkowy. Poprzedni zasłużył sobie na miano takowego ze względu na covidową atmosferę, rozmaite obostrzenia i bardzo wysokie temperatury. Dla kontrastu podczas tegorocznego wyjazdu przywdzialiśmy kurteczki, rozłożyliśmy parasole i przemykaliśmy w deszczu między jednym punktem programu a drugim. Dopiero pod koniec wyjazdu zapanowały warunki, jakich po słonecznym południu kraju oczekiwaliśmy. W sumie okazało się, że Apulia jednak potrafi nieźle zaskoczyć.
Kastylia-León znana jest ze swych znakomitych win; to na jej obszarze leżą cieszące się zasłużonym uznaniem apelacje takie jak Ribera del Duero czy Toro, a także słynąca jako matecznik znakomitych białych win Rueda. Do tych niewątpliwych  winiarskich atrakcji dodać należy wyjątkową, nawet jak na Hiszpanię, obfitość wspaniałych zamków i majestatycznych katedr. Jednym słowem w Kastylii-León jest co robić.
Po raz kolejny, jak zwykle w kwietniu, ruszyliśmy na południe Hiszpanii, by przemierzać tamtejsze obszary śladami Maurów. Innymi zresztą nie sposób zwiedzać tych terenów, zważywszy na fakt, że pod muzułmańskim panowaniem znajdowały się osiem wieków. Także bliskie sercom członków Klubu Domu Wina winiarskie ścieżki nieustannie się z nim przeplatają.
W styczniu bieżącego roku, mniej więcej po miesięcznej przerwie, zima przypomniała sobie, że to jednak jej czas, i wypadałoby zaakcentować go kolejnym wystąpieniem… Akurat wypadło na okres od 19 do 22 stycznia, które to daty pokrywały się dokładnie z wycieczką po krakowskim grodzie śladami gotyku, a także impresjonistów. W efekcie atrakcji było co niemiara.
W kolorystyce północnych obszarów Półwyspu Iberyjskiego, bez względu na to, do terytorium którego kraju przynależą, dominuje kolor zielony. Odwiedzając północną część Portugalii, a potem także Galicję, w zieleni zanurzyć się można na dobre.

Zapisz się do
naszego newslettera!